Novinky

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

  • 13.05.2022 Good Zrušený podnik ve Vancouveru byl v letošním kalendáři formule E nahrazen Marrakéšem.

Facebook Instagram

Verstappena to v Portugalsku nebaví

Verstappena to v Portugalsku nebaví

Celý víkend bude pouze o pneumatikách.

Nejen kvality vozu Mercedesu nejsou v Portugalsku vidět v plné kráse. S kombinací kluzké hladké trati a tvrdých pneumatik má problém i jeho hlavní rival. Max Verstappen byl ve druhém tréninku o desetinu sekundy pomalejší než Lewis Hamilton, ale své nejrychlejší páteční kolo zaznamenal nezvykle již v prvním tréninku. Myslet při jízdě neustále pouze na pneumatiky jezdce Red Bullu moc nebavilo.

"Opět tady máme náročné podmínky, trať je opět extrémně kluzká," postěžoval si druhý muž současného pořadí šampionátu. "Vím, že podmínky jsou pro všechny stejné, ale moc si to tedy neužívám. S vozem přitom není nic v nepořádku. Samozřejmě ještě uděláme pár změn, ale celkově byl dobrý. Letošní pneumatiky jsou tvrdší, změna technických pravidel vozům vzala část přítlaku… Netěší mě, že celý tento víkend je o správné přípravě pneumatik (na rychlé kolo) a o udržování správné teploty pneumatik (v delším stintu). Takto by to být nemělo. Ale jak jsem řekl, všichni jsou na tom stejně."

Bílé, nejtvrdší pneumatiky nejspíš v závodě moc často neuvidíme. Foto: Red Bull

Sergio Pérez byl v obou trénincích pomalejší než týmový kolega.

"V podstatě se oproti minulému roku nic nezměnilo," řekl Mexičan po ukončení pátečního programu. "Není vůbec snadné donutit pneumatiky pracovat, za těchto podmínek. Vše se zde bude točit kolem managementu pneumatik. Rychlost na středně tvrdých byla dobrá, ale když jsme přezuli na měkké, nic nám to nepřidalo. Musíme pochopit, kde se stala chyba a odstranit ji dříve, než začne kvalifikace."

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Red Bull