Novinky

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

  • 13.05.2022 Good Zrušený podnik ve Vancouveru byl v letošním kalendáři formule E nahrazen Marrakéšem.

Facebook Instagram

Pro Hamiltona jsou pneumatiky příliš tvrdé

Pro Hamiltona jsou pneumatiky příliš tvrdé

Pirelli se spletlo.

Tento víkend nás čeká historicky druhá VC Portugalska na okruhu Portimão. Loni po nečekaném zařazení do kalendáře dostal okruh nový asfaltový koberec a jezdci včera zjistili, že je pořád téměř stejně kluzký, jelikož se během pandemie moc nezávodí. Lewis Hamilton nepochybuje, že Pirelli udělalo chybu, když do Portugalska poslalo své tři nejtvrdší směsi. Aspoň že boj o vítězství zůstává dokonale otevřený, jelikož Red Bull se také trápí.

"Vlastně se tady nic nezměnilo. Možná trošičku více přilnavosti, ale na druhé straně nám život komplikuje i vítr. Co jsem viděl, tak všichni měli stejný problém," řekl úřadující šampion. "Nedovedu určit, zda je to vozem, větrem nebo tratí, ale byl to náročný pátek.

V podstatě jsme tady byli loni a bylo vidět, že zvolené pneumatiky jsou příliš tvrdé a teď jsme zpět se stejnou paletou pneumatik, ale ve skutečnosti jsou letošní pneumatiky ještě tvrdší. Podle mě to nebyla správná volba. Určitě bychom tu chtěli mít prostřední kombinaci, tedy i pneumatiky C4. Aspoň je to pro všechny stejné. Očekávám těsný boj. Vypadalo to, že jsme podobně rychlí. Nevím, jak byl Max spokojen se svým kolem. Moje nebylo perfektní. Určitě to dovedeme i lépe, jenže to oni také."

Hamiltonovi to v pátek hodně klouzalo. Foto: Mercedes

Hamilton se pneumatikám věnoval i minulý týden. Přestože testování vysloveně nemá rád, po VC Emilie-Romagni dobrovolně zůstal na okruhu Imola a v přechodném voze testoval prototypy 18palcových pneumatik pro příští sezonu. Podle jeho vlastních slov chtěl výrobci pomoci správně nasměrovat vývoj, protože plánuje ve F1 závodit i v roce 2022.

Zdroj: RaceFans, úvodní foto: Mercedes