Novinky

  • 16.09.2021 Neutral Aston Martin pro příští sezonu F1 potvrdil Lance Strolla a Sebastiana Vettela

  • 08.09.2021 Neutral Robert Kubica zastoupí Kimiho Räikkönena v Alfě Romeo i ve VC Itálie

  • 08.09.2021 Good Alexander Albon bude od příští sezóny jezdit za tým Williams.

Facebook Instagram

Pérez měl nejtěžší, bolavou kvalifikaci

Pérez měl nejtěžší, bolavou kvalifikaci

Verstappen potřebuje dobrý start.

Sergio Pérez včera po vystoupení z vozu řekl, že má za sebou dosud nejtěžší kvalifikaci ve voze Red Bullu. Ne kvůli trati nebo povětrnostním podmínkám, ale kvůli bolesti v rameni. Trpící Pérez pokazil svůj první pokus ve Q3, přičemž na trať i vyhodil trochu štěrku z kačírku. Druhé kolo stačilo pouze k obsazení osmého místa.

"Bylo to těžké, dnes jsem se necítil stoprocentně fit," vysvětlil Pérez. "Měl jsem problém s ramenem, celou kvalifikaci jsem měl bolesti. Nemyslím si, že s vozem byl nějaký problém, takže v závodě můžeme být opět ve stoprocentní formě."

Mexický závodník později upřesnil, že ho trápilo levé rameno a bolest se během kvalifikace zhoršovala. Max Verstappen, který ve kvalifikaci obsadil druhé místo, tak opět stojí před úkolem bojovat proti přesile Mercedesu.

"Druhé místo na této trati můžeme považovat za velmi dobrý výsledek. Víme, že tato trať jejich vozu sedí, ale aspoň to bylo těsné, takže i my můžeme být spokojeni," řekl Verstappen, ačkoli se moc spokojeně netvářil.

"První část kvalifikace nebyla nejlepší, ale do druhé jsme už nastoupili s optimalizovaným vyvážením vozu. V poslední části kvalifikace jsem zajel dvě dobrá kola. Druhé bylo o něco pomalejší, ani nevím proč. Asi vítr. Po startu je to k první zatáčce docela dálka, takže doufám, že budu mít dobrý start. Závodní tempo bychom měli mít dobré."

Verstappen bude opět stát proti přesile Mercedesu. Foto: Red Bull

Zdroj: RaceFans, úvodní foto: Red Bull