Novinky

  • 20.06.2021 Neutral Alex Palou vyhrál závod IndyCar na trati Road America ve Wisconsinu

  • 20.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Francie F1 v Le Castelletu

  • 19.06.2021 Good Pole position pro VC Francie F1 získal Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Pérez měl nejtěžší, bolavou kvalifikaci

Pérez měl nejtěžší, bolavou kvalifikaci

Verstappen potřebuje dobrý start.

Sergio Pérez včera po vystoupení z vozu řekl, že má za sebou dosud nejtěžší kvalifikaci ve voze Red Bullu. Ne kvůli trati nebo povětrnostním podmínkám, ale kvůli bolesti v rameni. Trpící Pérez pokazil svůj první pokus ve Q3, přičemž na trať i vyhodil trochu štěrku z kačírku. Druhé kolo stačilo pouze k obsazení osmého místa.

"Bylo to těžké, dnes jsem se necítil stoprocentně fit," vysvětlil Pérez. "Měl jsem problém s ramenem, celou kvalifikaci jsem měl bolesti. Nemyslím si, že s vozem byl nějaký problém, takže v závodě můžeme být opět ve stoprocentní formě."

Mexický závodník později upřesnil, že ho trápilo levé rameno a bolest se během kvalifikace zhoršovala. Max Verstappen, který ve kvalifikaci obsadil druhé místo, tak opět stojí před úkolem bojovat proti přesile Mercedesu.

"Druhé místo na této trati můžeme považovat za velmi dobrý výsledek. Víme, že tato trať jejich vozu sedí, ale aspoň to bylo těsné, takže i my můžeme být spokojeni," řekl Verstappen, ačkoli se moc spokojeně netvářil.

"První část kvalifikace nebyla nejlepší, ale do druhé jsme už nastoupili s optimalizovaným vyvážením vozu. V poslední části kvalifikace jsem zajel dvě dobrá kola. Druhé bylo o něco pomalejší, ani nevím proč. Asi vítr. Po startu je to k první zatáčce docela dálka, takže doufám, že budu mít dobrý start. Závodní tempo bychom měli mít dobré."

Verstappen bude opět stát proti přesile Mercedesu. Foto: Red Bull

Zdroj: RaceFans, úvodní foto: Red Bull

Komentáře ke článku