Novinky

  • 16.09.2021 Neutral Aston Martin pro příští sezonu F1 potvrdil Lance Strolla a Sebastiana Vettela

  • 08.09.2021 Neutral Robert Kubica zastoupí Kimiho Räikkönena v Alfě Romeo i ve VC Itálie

  • 08.09.2021 Good Alexander Albon bude od příští sezóny jezdit za tým Williams.

Facebook Instagram

Norrisovu kvalifikaci pokazil Mazepin

Norrisovu kvalifikaci pokazil Mazepin

Rusa posunuli z posledního místa na poslední.

Lando Norris uvedl jako důvod zpackané kvalifikace Nikitu Mazepina. V šampionátu je sice aktuálně nejlepším z tzv. druhé ligy, ale z kvalifikací mu zatím nevyšla ani jedna. K třem sedmým místům včera připsal jedno deváté.

"Myslím, že mi to v podstatě pokazilo kvalifikaci," řekl Angličan o incidentu ve Q1, kde ho ruský jezdec zdržel v prvním měřeném pokusu. "Vůz byl dobrý, já jsem také odvedl dobrou práci, jenže jeden kluk mě stál spoustu času. Kvůli tomu jsem musel použít další sadu (měkkých) pneumatik.

Když rozhodují setiny sekundy, tak chcete mít příležitost zlepšovat své časy, musíme se vyhnout problémům. A když se stane něco takového, zůstane nám pouze jedna sada (nepoužitých měkkých) pneumatik, tak se to projeví na výsledku. Štve mě to, protože jsme měli rychlost na páté, šesté místo."

Jako by jeden smolný moment nestačil, Norris při prvním pokusu ve Q3, na již použitých červených pneumatikách, posbíral štěrk, co zůstal na okraji trati po výjezdu Sergia Péreze. V samém závěru kvalifikace se pak změnil vítr a většině jezdců se nepodařilo vylepšit své časy, jenže Norris právě tehdy dostal poslední nové měkké pneumatiky.

Norrisovi se lepila smůla na paty. Foto: McLaren

Stevardi viděli Mazepinovu chybu a v souladu s pravidly mu udělili trest ztráty tří míst na startu. Avšak jelikož byl v kvalifikaci beztak nejpomalejší, a více poslední než poslední už být nemůže, prakticky zůstal bez trestu. Na jeho neohrabanost a nesportovní počínání už bylo více stížností a i tento víkend ho už kritizoval Charles Leclerc, což ale 22letého závodníka nechává chladným.

"Vysílačka v mém voze je napojena pouze na můj tím, takže se mi do uší nedostává nic z toho. A nejsem ani velkým fanouškem sociálních médií, takže netuším, na co se mě to vlastně ptáte," řekl Mazepin k přemíře kritiky ze strany jeho soupeřů.

Zdroj: RaceFans, úvodní foto: McLaren