Novinky

  • 18.07.2021 Good Lewis Hamilton (Mercedes) triumfoval ve VC Velké Británie v Silverstone

  • 17.07.2021 Good Premiérové prvenství ve sprintu získal v britské VC Max Verstappen (Red Bull)

  • 17.07.2021 Good Vítězem druhého tréninku na VC Velké Británie se stal Max Verstappen (Red Bull).

Facebook Instagram

Verstappen věděl, že šance jsou malé

Verstappen věděl, že šance jsou malé

Red Bull byl prostě pomalejší.

Max Verstappen tvrdí, že ho včera dvouzastávková strategie Lewise Hamiltona vůbec nepřekvapila. Navzdory výměně pozic v první zatáčce po startu byl jezdec Mercedesu evidentně rychlejší. A na okruhu, kde se hodně těžko předjíždí a pneumatiky dostávají zabrat, je experiment s dvěma zastávkami logickou volbou.

"Dá se říct, že jsem to čekal," řekl po závodě Verstappen. "Už na konci životnosti měkkých pneumatik bylo vidět, že je rychlejší. Když jsme přezuli na střední, byl již evidentně mnohem rychlejší a neměl problém udržet se ve vteřině za mnou. Neměli jsme s tím moc co udělat. Když zajel pro další sadu, už jsem věděl, že je konec. Moje už také nebyly v dobrém stavu a rozdíl v rychlosti byl masivní. Byl jsem v pasti."

Jak prozradil Christian Horner, když se Hamilton kolem Verstappena přehnal, jako by pouze obíhal další o kolo pomalejší vůz, Verstappen si sám naordinoval výměnu pneumatik. Tým zastihl nepřipravený, proto jeho druhá zastávka trvala déle, než je u Red Bullu zvykem.

Verstappenova frustrace nejspíš vyplynula z velkého zklamání. Prohrát souboj o vítězství je jedna věc. Jenže Verstappen se před týdnem, po prohře na okruhu Algarve, nechal slyšet, že Barcelona je okruhem, na kterém se skutečně ukáže, jak týmy pokročily s vývojem svých vozů.

"Alespoň v porovnání s minulým rokem jsme na tom mnohem lépe. I my jsme mohli jet do boxů podruhé tak, aby z toho byla dvouzastávková strategie, jenže s velkou pravděpodobností bychom beztak nebyli schopni dohnat Mercedes. Je evidentní, že jsme měli horší rychlost. Udělal jsem, co bylo v mých silách."

RB16B měl v Pérezových rukách rychlost pouze k poražení McLarenu.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Red Bull

Komentáře ke článku