Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Když jsem byl druhý, byla pohřební nálada

Když jsem byl druhý, byla pohřební nálada

Alonsa překvapují nízké nároky Ferrari.

Španěl Carlos Sainz byl minulý víkend v Monaku druhý a Ferrari to docela potěšilo. Mluvilo se o dobrém týmovém výkonu, který by bylo dobře zopakovat častěji. Jiný španělský závodník poukázal na to, že když on závodil za Ferrari, druhé místo bylo velkým zklamáním.

"Vzpomínám si, jak jsem před pěti, možná šesti lety byl na stupních vítězů asi desetkrát za rok a po druhém místě byla na tiskovce vždycky nálada jako na pohřbu," řekl Fernando Alonso, který do Ferrari přišel jako vícenásobný šampion, závodil za něj půl desetiletí, ale vysněný titul v červeném voze nikdy nezískal, což je příběh hodně podobný tomu, který si do životopisu nedávno připsal Sebastian Vettel.

"Všichni se ptali, kdy konečně vyhraji. A teď? Na stupních vítězů jsme stáli 97krát! Tak si teď říkám, že jsem tehdy neviděl jejich skutečnou hodnotu."

VC Singapuru - Ferrari - Fernando Alonso

Za Alonsových časů se účast na pódiové ceremonii ve Ferrari moc neoslavovala. Foto: Ferrari

Alonso možná chtěl poukázat na to, že pro velký tým je pohodlnější mít dva mladé jezdce a radovat se z jejich prvních úspěchů než tam mít vícenásobného šampiona s vyššími nároky. Co se jeho závodu týče, dojel na třináctém místě. Ve voze Alpine měl mít nainstalovaný nový posilovač řízení, který mu umožní lépe cítit vůz, jenže došlo ke zdržení a nový posilovač otestuje až ve Francii.

Zdroj: Motorsport, grandprix, úvodní foto: Ferrari