Novinky

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

  • 28.03.2024 Good Z Güntera Steinera je ambasador VC Miami.

Facebook Instagram

Roberts již není šéfem Williamsu

Roberts již není šéfem Williamsu

Capito ho nahradil sám sebou.

Simon Roberts opustil místo šéfa týmu Williams i tým samotný. Učinil tak jen po 12 měsících, předtím v týmu působil jako výkonný ředitel, přičemž z McLarenu přestoupil krátce předtím. Jeho čas v Grove byl tedy velmi intenzivní, ale také velmi krátký. Roberts přitom po odprodeji týmu Franka Williamse investiční skupině Dorilton Capital přijal pouze pozici dočasného šéfa týmu. Za plnohodnotného šéfa ho v prosinci jmenoval už nový ředitel týmu, Jost Capito. Tentýž Jost Capito však teď jeho místo přebírá.

Zevně se může zdát, že Capito chce sedět na dvou židlích najednou, on svůj krok vysvětluje snahou spojit dosud odděleně fungující tým cestující po světě s týmem v továrně, což je součást větší restrukturalizace managementu. V jednodušší struktuře bude mít i Francois-Xavier "FX" Demaison, nový technický ředitel, dostatek práce v továrně i na boxové zídce.

"Když rodina Williamsových odešla ze sportu, s velkým potěšením jsem se ujal role šéfa týmu. Avšak změny se již podařilo nastartovat a já se těším na jinou výzvu. Týmu přeji hodně zdaru," rozloučil se Roberts.

Spojení funkcí ředitele a šéfa týmu není nic tak neobvyklého. Totéž udělal i Toto Wolff ve veleúspěšném Mercedesu, i když už nějaký čas přiznává, že cestovat na všechny velké ceny a také dělat ředitele v továrně týmu je časově mimořádně náročné a již za sebe hledá náhradu na místo šéfa týmu.

Nakonec tedy Roberts skutečně byl pouze dočasným řešením. Foto: Williams

Zdroj: RaceFans, úvodní foto: Williams