Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Je Alonsův návrat jako ten Schumacherův?

Je Alonsův návrat jako ten Schumacherův?

Ano, tvrdí Nico Rosberg.

Nico Rosberg si všiml podobnosti mezi letošním návratem Fernanda Alonsa a návratem Michaela Schumachera do F1 s týmem Mercedes. Tehdy, v roce 2010 byl Schumacherovým týmovým kolegou, teď je častým komentátorem událostí ve F1 a jeho názorům samozřejmě dodává váhu titul získaný v roce 2016.

"Vůz Alpine se hodně těžko řídí a zdá se, že Alonsovi to dělá velké problémy," řekl Rosberg v rozhovoru pro Sky F1. "Tu a tam máme možnost zpozorovat záblesk výjimečného génia, což mi trochu připomíná Michaela Schumachera v době, kdy jsem byl jeho týmovým kolegou u Mercedesu. Také se vrátil po přestávce. Myslím, že v tom hraje roli věk. Fernando nebyl ve F1 dva roky a chvíli mu potrvá, než opět najde své staré já."

Alonso odmítá uvažovat o tom, že je už možná na nový začátek ve F1 příliš starý, přestože zrovna připravuje oslavu čtyřicátých narozenin.

"Často jsou mi kladeny otázky ohledně mého věku, ale ještě nejsem tak starý. Jsem překvapený, že se jich nedokážu zbavit. Podívejte se, kdo je teď na vrcholu tohoto sportu. Není (Lewis Hamilton) mnohem mladší než já, je mu 35 nebo 36 let. Nejsem od něj o 20 let starší."

Alonso se zatím více předvádí v zákulisí než na trati. Foto: Alpine

Tak nebo tak, zdá se, že být týmovým kolegou vícenásobného šampiona, který se snaží vrátit do staré formy, se mladému závodníkovi vyplácí. Nico Rosberg si vedle Schumachera vybudoval renomé a upevnil si postavení v týmu až do doby, než získal svůj mistrovský titul. Esteban Ocon před pár dny s Alpine podepsal novou smlouvu na tři roky dopředu, ačkoli ještě před dvěma lety zahříval lavičku náhradníků.

Zdroj: Sky, úvodní foto: Alpine