Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Alonso ještě nemá smlouvu na další rok

Alonso ještě nemá smlouvu na další rok

Pokračování s Alpine je však téměř jisté.

Generální ředitel automobilky Alpine prozradil, že s Fernandem Alonsem nemá podepsaný pevný dvouletý kontrakt, jak se sportovní veřejnost domnívala. Alpine však má opci na další rok jeho služeb a vzhledem k jeho posledním výsledkům ji s velmi velkou pravděpodobností brzy využije.

"Vede si skvěle," řekl Laurent Rossi v rozhovoru pro BBC Sport. "Našel svou starou rychlost a nikdo nepochybuje, že z vozu vytáhne absolutně všechno. Náš vůz není extra rychlý, ale on s ním již dokázal zajet pár úžasných kol a kvalifikovat se na vysoké pozice. Takže jsem spokojen. Dělá vše potřebné k tomu, abych tuto opci využil."

Alonso si s sebou přinesl i svou starou pověst problémistu s hvězdnými manýry, kterou si ale prý nezaslouží.

"Je až neuvěřitelné, jak snadno se s ním vychází. Za šest měsíců jsem ještě ani jednou nepotkal takového Alonsa, jakého malují média. Od týmu očekáváme totéž. Vždy zpochybňujeme každé rozhodnutí, každý status quo, aby se tým posouval vpřed. Nikdy nic není dost dobré. Druhé místo není dost dobré. Dva body nejsou dost dobrý výsledek. Musíme být první, abychom mohli být spokojeni. Kladení otázek není špatné, když se to dělá s respektem."

Smlouvu podepsanou nemá, ale bát se nemusí. Foto: Alpine

Zdroj: BBC Sport, úvodní foto: Alpine