Novinky

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

  • 28.03.2024 Good Z Güntera Steinera je ambasador VC Miami.

Facebook Instagram

Alonso je podle Szafnauera rizikově starý

Alonso je podle Szafnauera rizikově starý

Bál se, že matador ztratí rychlost.

Šéf týmu Alpine v rozhovoru pro Motorsport vysvětlil i to, proč se zdráhal dát Fernandu Alonsovi pevný jezdecký kontrakt alespoň na dva roky. Trvání na jednoleté smlouvě s opcí pro tým na sezonu 2024 bylo přitom údajně jedním z hlavních důvodů, proč se dvojnásobný mistr světa náhle rozhodl podepsat s Aston Martinem, který mu nabídl víceletý kontrakt.

Těžko mohu předpovědět budoucnost. Kdybych to dokázal, nebyl bych tady, protože bych hrál ve Vegas,“ řekl Otmar Szafnauer. „Nabídli jsme mu smlouvu 1+1. Naším argumentem bylo: „Podívej, budeš-li příští rok ve stejnou dobu ve stejně dobré formě, tak si tě samozřejmě necháme. Myslím si, že chtěl mít jistotu nezávislou na výkonech. Chtěl zůstat déle, takže chtěl smlouvu 2+1 nebo 3+1.

Jenže v určitém věku se s jezdcem začne něco dít. Po fyzické stránce. Potom už nemá schopnosti jako zamlada. Řekl bych, že jsme to viděli u Michaela (Schumachera). Když mu bylo 42 let, nebyl týmž jezdcem jako 32 nebo 35letý. A děje se to i jiným sportovcům.

Například hráči kriketu. To není fyzicky zas tak náročný sport. To hlavní je koordinace oka s rukou, rychlý pohyb s milimetrovou přesností. Ale ve věku 32, 33, 34 let se stane, že nejlepší pálkař najednou ani nepatří k nejlepším. Prostě se to stane. Závodním jezdcům se děje totéž. Proto dávalo smysl obnovit mu smlouvu po jednom roce. Jenže on chtěl delší kontrakt.

Veterán podepsal dvouletý kontrakt ještě s týmem Renault a Cyrilem Abiteboulem. Podle Szafnauera není dobré dávat starým jezdcům jistotu. Foto: Renault

 

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Alpine