Novinky

  • 29.08.2023 Good Felipe Drugovich pojede za Aston Martin první trénink na VC Itálie

  • 28.07.2023 Bad U týmu Alpine končí ihned po Velké ceně Belgie Szafnauer, Fry i Permane.

  • 23.07.2023 Good Hungaroring má novou smlouvu s F1 do roku 2032

Facebook Instagram

Alonso je podle Szafnauera rizikově starý

Alonso je podle Szafnauera rizikově starý

Bál se, že matador ztratí rychlost.

Šéf týmu Alpine v rozhovoru pro Motorsport vysvětlil i to, proč se zdráhal dát Fernandu Alonsovi pevný jezdecký kontrakt alespoň na dva roky. Trvání na jednoleté smlouvě s opcí pro tým na sezonu 2024 bylo přitom údajně jedním z hlavních důvodů, proč se dvojnásobný mistr světa náhle rozhodl podepsat s Aston Martinem, který mu nabídl víceletý kontrakt.

Těžko mohu předpovědět budoucnost. Kdybych to dokázal, nebyl bych tady, protože bych hrál ve Vegas,“ řekl Otmar Szafnauer. „Nabídli jsme mu smlouvu 1+1. Naším argumentem bylo: „Podívej, budeš-li příští rok ve stejnou dobu ve stejně dobré formě, tak si tě samozřejmě necháme. Myslím si, že chtěl mít jistotu nezávislou na výkonech. Chtěl zůstat déle, takže chtěl smlouvu 2+1 nebo 3+1.

Jenže v určitém věku se s jezdcem začne něco dít. Po fyzické stránce. Potom už nemá schopnosti jako zamlada. Řekl bych, že jsme to viděli u Michaela (Schumachera). Když mu bylo 42 let, nebyl týmž jezdcem jako 32 nebo 35letý. A děje se to i jiným sportovcům.

Například hráči kriketu. To není fyzicky zas tak náročný sport. To hlavní je koordinace oka s rukou, rychlý pohyb s milimetrovou přesností. Ale ve věku 32, 33, 34 let se stane, že nejlepší pálkař najednou ani nepatří k nejlepším. Prostě se to stane. Závodním jezdcům se děje totéž. Proto dávalo smysl obnovit mu smlouvu po jednom roce. Jenže on chtěl delší kontrakt.

Veterán podepsal dvouletý kontrakt ještě s týmem Renault a Cyrilem Abiteboulem. Podle Szafnauera není dobré dávat starým jezdcům jistotu. Foto: Renault

 

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Alpine