Novinky

  • 26.09.2022 Bad Colton Herta byl informován, že na superlicenci nemá dostatek bodů.

  • 20.09.2022 Good Bývalý pilot F1 Juan Pablo Montoya slaví 47. narozeniny

  • 17.09.2022 Good Alonso věří, že pokoří hranici 400 velkých cen F1.

Facebook Instagram

Haugerovi se vyplatilo šetření pneumatik

Haugerovi se vyplatilo šetření pneumatik

Vítězství vůbec nečekal

Třetí podnik letošní sezony FIA F3 na Red Bull Ringu otevřel vítězně Dennis Hauger. Norský jezdec triumfoval i přesto, že mu na startu patřila až 12. příčka. Z té musel vítěz páteční kvalifikace začínat poté, co došlo k otočení nejrychlejší dvanáctky. Jednalo se o Haugerovo druhé letošní prvenství a svůj náskok v průběžném pořadí šampionátu před druhým Victorem Martinsem navýšil na 15 bodů.

„Poté, co se situace po prvních kolech trochu uklidnila, držel jsem se uprostřed vedoucí skupiny. Snažili jsme se na to jít chytře a nenamáhat příliš moc pneumatiky. Viděl jsem, že se ostatní začínají trápit a do toho samozřejmě začali bojovat mezi sebou. Zkrátka jsem se pokoušel získat co nejvíce, aniž bych příliš opotřeboval pneumatiky. V polovině závodu jsem se pokusil zůstat v klidu a nakonec se to vyplatilo,“ prozradil Hauger v cíli svůj recept na úspěch.

Junior Red Bullu ale přiznal, že před závodem takový výsledek rozhodně neočekával: „Upřímně jsem neměl příliš velká očekávání. Neočekával jsem, že budu tak vysoko, určitě ne, že vyhraji. První kola jsem chtěl zvládnout bez poškození a zkrátka získat nějaké body ve druhém závodě. Cítil jsem ale, že mám dobrou rychlost a při jízdě ve vláčku se nám dařilo. Takže jsem jenom čekal, až jezdcům vepředu začnou odcházet pneumatiky,“ dodal.

Dennis Hauger mohl v cíli prvního závodu víkendu slavit. Foto: FIA F3

 

Na startu druhého sobotního závodu dojde k otočení nejlepší dvanáctky z první jízdy. Haugera tak čeká další start z 12. pozice. Do závěrečného třetího závodu, který je na programu v neděli, se už ale bude startovat čistě podle výsledků kvalifikace a Haugerovi tak připadne pole position.

Zdroj a úvodní foto: FIA F3