Novinky

  • 04.12.2022 Bad Zemřel bývalý pilot F1 Patrick Tambay, bylo mu 73 let.

  • 02.12.2022 Bad VC Číny F1 se nepojede ani v roce 2023, chybět bude počtvrté za sebou

  • 17.11.2022 Good Nico Hülkenberg se vrací do F1, v sezoně 2023 bude jezdit za Haas

Facebook Instagram

Haugerovi se vyplatilo šetření pneumatik

Haugerovi se vyplatilo šetření pneumatik

Vítězství vůbec nečekal

Třetí podnik letošní sezony FIA F3 na Red Bull Ringu otevřel vítězně Dennis Hauger. Norský jezdec triumfoval i přesto, že mu na startu patřila až 12. příčka. Z té musel vítěz páteční kvalifikace začínat poté, co došlo k otočení nejrychlejší dvanáctky. Jednalo se o Haugerovo druhé letošní prvenství a svůj náskok v průběžném pořadí šampionátu před druhým Victorem Martinsem navýšil na 15 bodů.

„Poté, co se situace po prvních kolech trochu uklidnila, držel jsem se uprostřed vedoucí skupiny. Snažili jsme se na to jít chytře a nenamáhat příliš moc pneumatiky. Viděl jsem, že se ostatní začínají trápit a do toho samozřejmě začali bojovat mezi sebou. Zkrátka jsem se pokoušel získat co nejvíce, aniž bych příliš opotřeboval pneumatiky. V polovině závodu jsem se pokusil zůstat v klidu a nakonec se to vyplatilo,“ prozradil Hauger v cíli svůj recept na úspěch.

Junior Red Bullu ale přiznal, že před závodem takový výsledek rozhodně neočekával: „Upřímně jsem neměl příliš velká očekávání. Neočekával jsem, že budu tak vysoko, určitě ne, že vyhraji. První kola jsem chtěl zvládnout bez poškození a zkrátka získat nějaké body ve druhém závodě. Cítil jsem ale, že mám dobrou rychlost a při jízdě ve vláčku se nám dařilo. Takže jsem jenom čekal, až jezdcům vepředu začnou odcházet pneumatiky,“ dodal.

Dennis Hauger mohl v cíli prvního závodu víkendu slavit. Foto: FIA F3

 

Na startu druhého sobotního závodu dojde k otočení nejlepší dvanáctky z první jízdy. Haugera tak čeká další start z 12. pozice. Do závěrečného třetího závodu, který je na programu v neděli, se už ale bude startovat čistě podle výsledků kvalifikace a Haugerovi tak připadne pole position.

Zdroj a úvodní foto: FIA F3