Novinky

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

  • 23.09.2021 Neutral Tým Haas potvrdil pro rok 2022 sestavu Nikita Mazepin a Mick Schumacher

Facebook Instagram

Hamilton chce skončit před čtyřicítkou

Hamilton chce skončit před čtyřicítkou

Uvolní místo jiným skvělým závodníkům.

Víme, že Lewis Hamilton plánuje zůstat s týmem Mercedes ještě alespoň dva roky, má na ně čerstvě podepsanou smlouvu. A co bude potom? Britský jezdec to už na mnoho dalších let nevidí. V jednom z rozhovorů se vyjádřil, že si nechce sám sebe ani představit jako 40letého závodníka F1. Hamiltonovi je 36 let a v prosinci 2023, na konci platnosti jeho nového kontraktu, se již bude blížit oslava jeho 39. narozenin.

"Opravdu doufám, že dokážu skončit před čtyřicítkou. Chci toho v životě ještě hodně stihnout," řekl sedminásobný šampion. Je přitom přesvědčen, že do té doby bude na vrcholu nová generace jezdců.

"Lando Norris, George Russell, Charles Leclerc a hlavně Carlos Sainz. Ve Ferrari je nový, ale jezdí výtečně. Spolu s Leclerkem tvoří mimořádně silnou dvojici. Takže Formule 1 je v dobrých rukou, budoucnost bude skvělá."

Nezmínil Maxe Verstappena, ale to pouze proto, že ten již je na vrcholu.

"Na trati se respektujeme a jsem si jistý, že to tak i zůstane. Je to skvělý závodník a mě naše soupeření ohromně baví."

Co Hamiltonovi dělá vrásky na čele, je pokračující přesun živých přenosů F1 na placené televizní kanály a digitální služby.

"Takový je trend. Člověk si zaplatí za to, co chce sledovat. Lidé platí za Netflix a přijde jim to absolutně normální. Vnímám to jako velkou změnu. Celý svět se vydal tímto směrem. Pouze doufám, že nám fanoušci zůstanou věrní. Současné vedení F1 odvádí skvělou práci a dělá tento sport přístupnějším fanouškům, ale je třeba dělat ještě více, pokud od fanoušků chceme, aby za sledování F1 v televizi platili."

Hamilton se zajímá o módu, hudbu, ekologii, lidská práva a spoustu dalších věcí, kterým se ještě nikdy neměl čas věnovat naplno. Foto: Lewis Hamilton

Zdroj: Speed ​​Week, Corriere della Sera, Daily Mail, úvodní foto: Mercedes