Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Verstappena vystrašily hořící brzdy

Verstappena vystrašily hořící brzdy

Bylo to hop nebo trop.

Jak i nám ukázala režie televizního přenosu, brzdy Maxe Verstappena na startu sprintu doslova hořely. A všiml si toho také nizozemský závodník. Do prvního brzdění jel beztak naplno, s vědomím, že buď zůstane před soupeřem v boji o titul, nebo jej nefungující brzdy pošlou mimo trať.

"Ano, dost mě to vystrašilo," přiznal vítěz sprintu. "Kdyby tam poskakovaly malé plamínky, tak bych si řekl, že to se prostě občas stává. Ale tohle byl velký plamen. Skrze zpětné zrcátko jsem hypnotizoval jezdce vzadu, aby se co nejdříve seřadili a začala startovní procedura. Když nastal čas zabrzdit před třetí zatáčkou, nebyl jsem si jistý, co se stane. Ale naštěstí se brzdám nic moc nestalo."

V samotném sprintu byl pak Verstappen velmi rychlý a s výjimkou prvního kola nedal Lewisi Hamiltonovi žádnou šanci pokusit se vzít si první místo zpět.

"Tak se zdá, že máme dobrou rychlost v zatáčkách, ale oni jsou zase rychlí na rovinkách. Tento víkend jsme neměli mnoho času hrát si s nastavením, tak jsme to už takhle nechali. Ale mohu říct, že v tomto víceméně sprinterském závodu jsme měli celkově dobrou rychlost. Víceméně sprintérském, protože ne celou dobu jsme jeli naplno. Tlačili jsme na pilu více než obvykle."

Hamilton po prvním kole neměl šanci. Foto: Red Bull

Katastrofálně dopadl závod pro Sergia Péreze, jenž po startu ztratil pozice, pak ve vláčku ztratil kontrolu nad vozem a ve vysoké rychlosti opustil trať a po trápení na chvostu pole svůj red bull předčasně zaparkoval v garáži.

"Ve výjezdu ze zatáčky jsem měl plynový pedál téměř na podlaze a nejspíš jsem se dostal do hodně špinavého vzduchu. Pak jsem se už pouze vezl," přiznal mexický závodník.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mercedes