Novinky

  • 12.01.2023 Neutral Vettel po 10 letech a 150 kilometrech prodává Nissan GT-R.

  • 11.01.2023 Good Sebastián Montoya se stal členem juniorky týmu Red Bull.

  • 09.01.2023 Good Dnes se ujímá funkce šéfa Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur.

Facebook Instagram

Verstappen bude startovat vzadu

Verstappen bude startovat vzadu

Vpřed mu pomůže nová pohonná jednotka.

Red Bull udělal vážné rozhodnutí a dal Maxi Verstappenovi novou pohonnou jednotku. Tento rok je to již jeho čtvrtá. To znamená, že v sobotu nebude bojovat o přední místa na startu, místo toho do Velké ceny Ruska odstartuje z opačného konce startovního roštu.

Sezona je dlouhá a jezdcům byly přiděleny pouze tři pohonné jednotky, takže tresty celkem pravděpodobně čekají i nejednoho jezdce, který o žádnou pohonnou jednotku nepřišel při havárii, jako Verstappen v Silverstone. Otázkou tedy nebylo zda, ale kdy nasadí další. A tuto neděli by na pole position beztak nestál kvůli trestu, který dostal za způsobení kolize v Itálii. Kromě toho, ještě než byly vozy Mercedesu nejrychlejší v obou dnešních trénincích, byl předpoklad, že trať v Soči jim sedne lépe než Red Bullu.

V roce 2018 si Verstappen také odpykal trest na této trati a z 19. místa se probojoval na páté, za jezdce Mercedesu a Ferrari. A Ferrari letos není tak silné jako v roce 2021, takže Verstappena bychom ještě mohli vidět na stupních vítězů, ačkoli on dnes nebyl moc optimistický.

"V roce 2018 byla větší propast mezi špičkou a středem pole," upozorňuje nizozemský závodník. "Ale prostě musíme někde přijmout penalizaci a pokud bychom to neudělali tady, museli bychom to udělat někde jinde. Takže jsme si řekli, že to raději uděláme tady a teď."

Očekává se, že kvalifikace se pojede na mokré trati, tudíž je větší šance, že její výsledky budou základem pro divoký závod. I to prý Red Bullu pomohlo učinit taktický tah, který by nakonec mohl i rozhodnout o držiteli mistrovského titulu.

Verstappen se v neděli určitě nudit nebude. Foto: Red Bull

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Red Bull