Novinky

  • 20.09.2022 Good Bývalý pilot F1 Juan Pablo Montoya slaví 47. narozeniny

  • 17.09.2022 Good Alonso věří, že pokoří hranici 400 velkých cen F1.

  • 15.09.2022 Good Antonio Giovinazzi se má zúčastnit testu s Alpine.

Facebook Instagram

Russell se už těší do Mercedesu

Russell se už těší do Mercedesu

Nepromarní ani jeden den.

George Russell strávil své první tři roky ve F1 v týmu Williams a bude pouze fér, když se ještě soustředí na poslední čtyři závody s tímto týmem. Jak ale prozradil v São Paulo, hned první den po Velké ceně Abú Zabí se přidá k týmu Mercedes a už má i plán na následující týden.

Jak rychlý bude přesun? Hned v pondělí ráno po závodě v Abú Zabí budu na 120 procent soustředěn výhradně na věci týkající se Mercedesu,“ řekl 23letý závodník. „V jeho voze se zúčastním posezonního testu a po testu odletím z Abú Zabí rovnou do továrny, kde si vyzkouším simulátor a seznámím se s lidmi.

Mám štěstí, že jsem s Mercedesem trávil spoustu času od roku 2016 až do roku 2018 (po kterém nastoupil k Williamsu). Potkáváme se na letištích, na okruzích, takže některé lidi znám stejně dobře jako lidi Williamsu. O to to budu mít snazší. Vracím se na místo a k lidem, které už znám.

V úterý a ve středu po posledním závodě sezony bude tradiční test mladých jezdců nahrazen testem nových 18palcových pneumatik s přechodnými vozy. Russellův nástupce u Williamsu, Alexander Albon, se testu nebude moci zúčastnit, protože Williams nepostavil přechodný vůz. Valtteri Bottas ještě nemá jistotu, že jej Mercedes uvolní ze smlouvy o pár dní dříve, aby se mohl testu zúčastnit ve voze týmu Alfa Romeo.

Russell není pro Mercedes úplným cizincem. Foto: Mercedes

Zdroj: MotorsportWeek, úvodní foto: Mercedes