Novinky

  • 29.08.2023 Good Felipe Drugovich pojede za Aston Martin první trénink na VC Itálie

  • 28.07.2023 Bad U týmu Alpine končí ihned po Velké ceně Belgie Szafnauer, Fry i Permane.

  • 23.07.2023 Good Hungaroring má novou smlouvu s F1 do roku 2032

Facebook Instagram

Vyjednávání s Masim je normální

Vyjednávání s Masim je normální

Nebylo to poprvé.

Mnoha fanouškům přišlo zvláštní, že Red Bull dostal od ředitele závodu nabídku, aby se Max Verstappen při restartu dobrovolně postavil na třetí, nikoli na první pozici, tedy až za Lewise Hamiltona, před kterým se při předchozím restartu udržel pouze za cenu výjezdu mimo trať. Přestože o dobrovolnosti by se dalo diskutovat, jelikož Michael Masi týmu rovnou oznámil, že v opačném případě incident posoudí komisaři.

Red Bull usoudil, že pro Verstappena bude lepší vrátit pozici hned a mít možnost získat ji při restartu zpět, což se mu pak i povedlo, než být při restartu na prvním místě a Hamiltona pustit před sebe později.

Bylo to jako na tržišti, hodně neobvyklé,“ řekl po závodě Christian Horner. „Tohle se ještě nestalo. Přišlo mi, že jsem se s Michaelem a Jonathanem (Wheatleym, sportovním ředitelem Red Bullu) dostal do nějaké surreální diskuse. V podstatě to bylo vyjednávání o ztrátě pozice při restartu nebo penalizaci. Ale jinak je zcela normální mít, ne vyjednávání, ale diskusi o vrácení pozice jako alternativy k možnému trestu, který by možná udělili komisaři.

Masi po závodě vysvětloval, že je normální, že týmy dostanou na výběr mezi dvěma možnostmi, jen se zpravidla jedná o vrácení pozice během závodu, nikoli na startovním roštu.

Nenazýval bych to obchodem,“ řekl Masi. „Jako ředitel závodu nemám pravomoc říkat týmům, co musí udělat. Mohu jim něco navrhnout, to můžu, ale je to jejich svobodná vůle. Komisaři mají pravomoc udělovat tresty, ale já s nimi komunikuji a dělím se o svůj úhel pohledu.

Boxová zídka občas od Masiho dostane těžko odmítnutelnou nabídku. Foto: Red Bull

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Red Bull