Novinky

  • 04.12.2022 Bad Zemřel bývalý pilot F1 Patrick Tambay, bylo mu 73 let.

  • 02.12.2022 Bad VC Číny F1 se nepojede ani v roce 2023, chybět bude počtvrté za sebou

  • 17.11.2022 Good Nico Hülkenberg se vrací do F1, v sezoně 2023 bude jezdit za Haas

Facebook Instagram

Verstappen očekává zajímavý boj

Verstappen očekává zajímavý boj

Pérez se téměř vrátil na své místo.

Max Verstappen s přehledem vyhrál sprint na domácím okruhu Red Bullu v Rakousku, ale přesto prý můžeme počítat se zajímavým bojem o vítězství ve velké ceně. Vyzvat jej mohou jezdci Ferrari, kteří opět odstartují ze druhé a třetí pozice.

Bylo to dobré, dobrý závod. Rychlost jsme měli dobrou hlavně na začátku, pak už bylo tempo hodně vyrovnané. Bavilo mě to, takhle má sprint vypadat, celou dobu naplno,“ řekl úřadující šampion. „Vzdálil jsem se jim v prvních kolech, jenže tam mi dost pomohlo to, že bojovali jeden proti druhému. Když to skončilo, jeli jsme zhruba stejně rychle. Proto zítra očekávám zajímavý boj o vítězství. Samozřejmě to bude delší závod, takže rychlost degradace pneumatik nabere na důležitosti.

Podstatně více zábavy si užil Sergio Pérez, jenž kvůli nerespektování hranice trati ve Q2 odstartoval až ze třináctého místa, ale během krátkého sprintu se probojoval až na páté.

Měl jsem dobrý start a vyhnul se problémům, což také nebylo jednoduché, když Lewis a další jeli do třetí zatáčky bok po boku,“ vysvětluje mexický závodník. „Dnes jsme dosáhli nejlepšího možného výsledku. Byl to dobrý výkon. Předjel jsem téměř všechny pomalejší vozy, pouze George už byl příliš daleko, jinak bych se dostal zpátky na čtvrté místo, které jsem původně měl po kvalifikaci. Ale ani při startu z pátého místa není ještě nic ztraceno.

Verstappen bude mít nejlepší pozici, ale Ferrari může být stejně rychlé. Foto: Red Bull

Zdroj: RaceFans, Red Bull, úvodní foto: Red Bull