Mokrý sprint nabídl dramatické souboje

VC Rakouska - sprint

Před začátkem sprintu začalo na Red Bull Ringu pršet, trať měla 21 °C a vzduch jen 16 °C. Týmy nasadily na své vozy přechodné pneumatiky, až na Botase, který obul žluté. Vody na dráze bylo celkem hodně, o čemž se v zaváděcím kole přesvědčil Pérez a nedobrovolně vycestoval do vyasfaltované únikové zóny. Ještě před startem zajel do boxů Botas pro zelené pneumatiky. Leclerc dostal za blokování Piastriho penalizaci a klesl na startovním roštu o 3 místa, startoval tedy z deváté pozice.

Start na vodě byl hodně dramatický, Pérez úspěšně zaútočil na vedoucího Verstappena, ale ten mu to posléze vrátil. Souboje obou redbullů výborně využil Hülkenberg a prosadil se na druhou pozici. Výborný start předvedl Hamolton, který se z chvostu pole probojoval na třinácté místo. Naproti tomu Norris ztratil sedm pozic a propadl se až na desátou příčku.

Okolo pátého odjetého kola déšť ustal a jezdci se pouštěli do odvážnějších manévrů. Leclerc sváděl souboj s Oconem o osmé místo a Pérez stáhl ztrátu na Hülkenberga, na kterého začínal výrazně dorážet. Pořadí si též po několikáté prohodili Russel s Magnussenem, načež byl úspěšnější britský závodník. Hamilton se s Magnussenem vypořádal o poznání rychleji a zařadil se za svého týmového kolegu na jedenácté místo.

Hülkenberg nevydržel tlak Péreze a posléze i Sainze, propadl se tak na čtvrté místo. Hezké výkony předváděl Norris, který poměřoval svoji rychlost s Leclerkem. Před Hülkenberga jde nakonec i Stroll.

Dráha začala osychat a první, kdo se odvážil obout slicky, byl Russel. Jakmile zajel nejrychlejší první sektor, postupně se do boxů vydali Piastri, Hamilton, Hülkenberg, Albon a Leclerc. Všichni začali stíhací jízdu na jezdce před sebou. Přičemž celé čelo závodu zůstalo na zelených pneumatikách.

Russel byl v jeden okamžik o 2,5 sekundy rychlejší než Verstappen, do konce sprintu v ten moment zbývala 4 kola. Nejvíce předjížděcích manévrů předvevli Hülkenberg, když pokořil Norrise a Ocona a Hamilton, který se po zastávce propadl pouze o několik desetin sekundy, ale stálo ho to ztrátu 5 pozic, které musel následně dohánět.

V posledním kole útočil Alonso na svého týmového kolegu Strolla a zezadu je mohutným tempem doháněl Hülkenberg. Nic se ale už nezměnilo a ve sprintu zvítězil s obrovským náskokem 21 sekund Verstappen před Pérezem a Sainzem, dvojice z Aston Martinu dojela na čtvrtém a pátém místě, bodovanou osmičku doplnili Hülkenberg, Ocon a Russel.