Novinky

  • 24.09.2023 Good Red Bull Racing získal pošesté Pohár konstruktérů a obhájil prvenství

  • 23.09.2023 Good Fernando Alonso jako první v historii ujel přes 100 000 km ve velkých cenách

  • 23.09.2023 Good Za Scuderii AlphaTauri budou v příští sezoně jezdit Juki Cunoda a Daniel Ricciardo

Facebook Instagram

Pět sekund pro Šina

Pět sekund pro Šina

Předjížděl nepovoleným způsobem

Výsledky hlavního závodu FIA F3 v Monze se po dojezdu do cíle ještě dodatečně měnily. Michael Šin obdržel pětisekundový trest za zisk nedovolené výhody a propadl se tak z 11. pozice na sedmnáctou.

Pilot stáje PHM Racing by Charouz se provinil, když se pokoušel předjet Francesca Simonazziho. Jihokorejec se sice před jezdce Carlinu dostal, pomohl si ale výjezdem mimo trať. Následně získanou pozici svému soupeři nevrátil.

Ačkoli Šin přišel o šest pozic, i tak si v závěrečném závodě letošní sezony připsal svůj dosud nejlepší výsledek ve FIA F3. Tím bylo před italským víkendem 21. místo ze Spa-Francorchamps. Je ale třeba dodat, že kariéra devatenáctiletého mladíka v tomto seriálu zatím trvá jen krátce. Do šampionátu naskočil teprve na konci července na Hungaroringu, kde nahradil McKenzyho Cresswella.

Michael Šin ztratil po skončení nedělního závodu šest pozic. Foto: PHM Racing by CharouzŠinova penalizace pomohla mimo jiné i Francescovi Simonazzimu, který se posunul na 11. místo. O jednu pozici nahoru se dostali také Nikola Tsolov (12.), Sophia Flörschová (13.), Joshua Dufek (14.), Leonardo Fornaroli (15.) a Oliver Gray (16.).

Zdroj: FIA Formula 3, FORMULE.cz, úvodní foto: PHM Racing by Charouz