Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Girolami se přidá k šampionům

Girolami se přidá k šampionům

U BRC doplní Michelisze s Azconou

V nové sezoně seriálu TCR World Tour budeme vídat na dráze hned tři vozy Hyundai Elantra italské stáje BRC. Už tradiční dvojici složenou z Norberta Michelisze a Mikela Azcony doplní Néstor Girolami. Ten se k jihokorejské značce přidá po pěti sezonách strávených za volantem Hondy.

"Mám velkou radost z toho, že se letos připojím k zákaznickému programu Hyundai Motorsportu a týmu BRC. Přesun k nové značce a novému týmu pro mě představují novou výzvu. Zároveň jde ale o něco, na co jsem hodně natěšený," vyhlíží 34letý Argentinec nové angažmá.

O tom, že Girolami dostane s Elantrou šanci zabojovat o nejvyšší příčky, nemůže být pochyb. Stáj BRC totiž patří dlouhodobě k nejužší špičce světové scény TCR. Zásluhou Gabrieleho Tarquiniho se tým radoval z jezdeckého titulu již v premiérové sezoně světového poháru WTCR, která se odehrála v roce 2018. Jezdci BRC se stali šampiony WTCR ještě také v letech 2019 a 2022. Zatímco v ročníku 2019 se to podařilo Norbertu Micheliszovi, sezona 2022 patřila Mikelu Azconovi. Úspěšný byl pro stáj i začátek éry TCR World Tour. V ní totiž loni vybojoval titul Michelisz.

"Zákaznické závodění Hyundai Motorsportu a tým v předchozích sezonách slavily obrovské úspěchy, takže nějaký tlak pociťuji," přiznává Girolami. "Přesto věřím, že zvládnu do týmu zapadnout hned a okamžitě budu bojovat o vítězství," dodává.

Své kvality už na scéně TCR ukázal i sám Girolami. V loňském ročníku obsadil šesté místo a druhý víkendový závod na domácím okruhu ve Villa Mercedes dokonce vyhrál. Ještě úspěšnější ale byl v éře WTCR. Zde působil v období 2019-2022 u stáje Münnich Motorsport. Na konto si připsal dohromady sedm vítězství včetně triumfu při úvodním závodě v Mostě v roce 2021. Sezona 2022 mu přinesla dokonce titul vicemistra. V letech 2015-2017 účinkoval i v předchůdnické sérii WTCR, tedy ve WTCC. I zde jednou vyhrál. Na kontě má například i dva tituly v argentinském Super TC2000 (2014, 2015) nebo třetí místo ze čtyřiadvacetihodinovky na Nürburgringu ve třídě TCR (2021).

Néstor Girolami přesedne po pěti letech strávených za volantem Hondy Civic do Hyundai Elantra. Foto: TCR South America/Maximiliano Sanabria


I díky těmto úspěchům si Girolami angažmá u BRC vysloužil: "Jeho výsledky a zkušenosti v závodech TCR ho zařadily na vrchol seznamu kandidátů," vysvětluje manažer Hyundai Motorsportu pro okruhové závodění Julien Moncet. "Jsme si jistí, že v týmu po bok Norbiho a Mikela perfektně zapadne. Naším cílem letos opět bude zaútočit na titul jak mezi jezdci, tak mezi týmy. Už víme, že Norbi i Mikel mohou jezdecký titul získat, s příchodem Néstora ale získáváme třetího jezdce, který na něco takového má," dodává.

Po potvrzení sestavy stáje BRC už známe čtyři stálé účastníky letošního TCR World Tour. Jednoho ze svých dvou jezdců už totiž odhalila i španělská stáj GOAT Racing, která nasadí vozy Honda Civic Type R TCR (FL5). Zde byl angažován italský jezdec Marco Butti.

TCR World Tour během letošního roku absolvuje sedm podniků na pěti kontinentech. Sezona začne o víkendu 19.-21. v italské Vallelunze. Následovat budou závody v Marrákeši (3.-4. května), Ohiu (7.-9. června), na Interlagosu (19.-21. července), v El Pinaru (2.-4. srpna), Žužou (18.-20. října) a Macau (14.-17. listopadu).

Zdroj: Hyundai Motorsport, TouringCarTimes, FORMULE.cz, TCR World Tour, úvodní foto: Hyundai Motorsport