Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Příští sezona začne v Austrálii

Příští sezona začne v Austrálii

První návrh kalendáře sezony 2025.

Letošní sezona začala dvěma závody na Blízkém východě, na což jsme si už zvykli, ale netradičně se jely v sobotu, aby druhý z nich předběhl Ramadán, který začal následující neděli. Příští rok však svátek začne ještě dříve, takže Bahrajn a Saúdská Arábie se svých prestižních slotů na začátku kalendáře vzdali ve prospěch Austrálie.

Sezona tam začne až 16. března, takže o 14 dní později než letošní. O to bude hned na začátku hustější. Už týden po Austrálii se pojede v Číně a následně, po první dvoutýdenní přestávce, se pojede rovnou triple-header Japonsko/Bahrajn/Arábie. Tím se doběhne dvoutýdenní ztráta a první květnový víkend bude F1 opět v Miami, stejně jako letos.

Kanada a Španělsko si příští rok vymění místa, takže po Emilii-Romagni a Monaku F1 ještě zůstane v Evropě a vznikne další triple-header. Letos bude následovat double-header Rakousko/VB a Maďarsko/Belgie, příští rok má být po Rakousku/VB až třítýdenní přestávka a následuje Belgie/Maďarsko. Letní čtyřtýdenní přestávka tedy v roce 2025 začne i skončí o týden později a Belgie s Maďarskem budou uprostřed léta hodně osamocené, což je možná i záměrem přesunů.

Následují Nizozemsko, Itálie, Ázerbájdžán a Singapur, avšak mezi posledními dvěma už příští rok bude dvoutýdenní přestávka. Tím skluz oproti letošnímu roku naroste na dva týdny a vymaže se tím čtyřtýdenní přestávka mezi Singapurem a USA, kterou budeme mít letos. Takže po dvoutýdenní přestávce bude F1 v Austinu opět v předposlední říjnový víkend.

Zbytek kalendáře velkých cen 2025 už bude téměř totožný s letošním, takže následují Mexiko, São Paulo, Las Vegas a Katar, pouze Brazílie se posune za týden dozadu, takže bude jeden volný víkend před ní i za ní. Letošní sezona končí v Abú Zabí 8. prosince, příští skončí v Abú Zabí 7. prosince.

Na první závod příští sezony si bude třeba přivstat. Foto: Williams

Zdroj: motorsport, úvodní foto: RB