• 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Paffett chybuje, Ekström vyhrává

Výsledky sedmého závodu DTM na Nürburgringu.

Podobně jako při závodě v Brně nabídl i na Nürburgringu Gary Paffett vítězství svému rivalovi Mattiasu Ekströmovi, když podruhé v letošní sezóně chyboval a ztratil tak opět vedení v šampionátu.

Sedmý závod roku 2005, jehož průběh poznamenaly vrtochy počasí, znamenal další double pro automobilku Audi, naopak pro soupeře z Mercedesu se stal po víkendu na Masarykově okruhu dalším nepovedeným představením.

Přitom úvodní okamžiky naznačovaly, že chorály na tribunách Mercedesu neutichnou ani potřetí v řadě, když se Paffett spolu s Häkkinenem začali všem po letmém startu vzdalovat.

Mokrá trať z úvodu závodu příliš neseděla konkurentům z Audi a obhájce titulu Ekström musel svou třetí pozici bránit před útoky Benda Schneidera. Souboj dvou šampiónů byl v první třetině závodu na dlouhou dobu jediným závodním kořením mezi opatrným kroužením na zmoklé trati.

Na konci první zastávky v boxech měl Ekström velké problémy odlepit svůj vůz od mokrého povrchu a Schneider se tak dostal před svého švédského soupeře. Ten mu však předjetí oplatil ještě během téhož kola.

Klíčové se ukázaly až druhé zastávky v boxech. Gary Paffett přejel při výjezdu z boxů bílou čáru a nic jiného než penalizaci v podobě dalšího průjezdu boxy nemohl od komisařů čekat. Mika Häkkinen mezitím prohrál souboj s Ektrömem o druhou příčku.

O kolo později chtěl dvojnásobný mistr světa formule 1 svému skandinávskému soupeři kontrovat, přecenil však při brzdění do první šikany své síly a skončil mimo trať. Tam jen přihlížel, jak jej o další pozici připravil Ekströmův kolega Tom Kristensen.

Navzdory sílícímu dešti si Ekström své vedení, které mu Paffett daroval svou penalizací, udržel až do cíle a naklonil si situaci v šampionátu opět na svou stranu. Häkkinen ještě v posledním kole Paffettovi ulehčil v Aréně Mercedes cestu za třetím místem.

Pro další body v sezóně si na šesté příčce dojel Allan McNish, opět se však nedařilo Heinzi-Haraldu Frentzenovi, který po dvou výletech mimo trať skončil až dvanáctý.

Nešťastnou bilanci Opelu potvrdil svým výkonem Laurent Aiello, když se s postupujícím časem propadal až na konečné deváté místo, zatímco ještě ve třetím kole byl nejrychlejším mužem na trati.

Během druhé návštěvy u mechaniků se navíc přidali problémy s výměnou kola a tým kolem Volkera Stryceka má tak do dalšího závodu, který se jede 28. srpna na Zandvoortu, opět o čem přemýšlet.