Carroll vítězem zkráceného nedělního sprintu

Výsledky druhého závodu ve Spa-Francorschamps.

Druhý víkendový závod série GP2 si v ničem nezadal s divokým průběhem prvního sobotního dějství, v mnohém jej i překonal. Jako první byl klasifikován Adam Carrol před Borjou Garciou a Ernestem Visem, jehož havárie stála na začátku sledu nepříznivých událostí vedoucích k předčasnému ukončení závodu.

Start 21. dějství sezóny byl kvůli těžké havárii během doprovodného závodu Mini Challenge zpožděn o více jak hodinu a za silného deště proběhl za vozem safety caru.

Okamžitě od začátku začal svým pronásledovatelům unikat držitel pole position Adam Carroll a do doby, než byl závod v 11. kole zastaven nenechal nikoho na pochybách, že právě on je zaslouženým vítězem deštivého dopoledního sprintu.

Bohužel pro Angličana však červené vlajky znamenaly, že jezdci neodjedou potřebných 75 procent vzdálenosti závodu a rozdělí si tak pouze poloviční body.

Důvodem byla hromadná kolize na konci zatáčky Eau Rouge, kterou odstartovaly problémy Gianmariy Bruniho, jenž kolidoval s Japoncem Yoshimotou, do kterého ještě následně narazil Švýcar Jani. Následná změť trosek pokrývající trať nedala pořadatelům jinou možnost, než závod utopený v ardénském dešti ukončit.

V duelu o titul byl opět úspěšnější Nico Rosberg, když díky pátému místu získal na rivala Heikkiho Kovalainena již 3,5 bodu náskoku. Dva závody před koncem sezóny také pomohl své stáji ART Grand Prix k vítězství v hodnocení týmů.

Body za nejrychlejší kolo byly stejně jako ty za vítězství připsány Adamu Carrollovi.