• 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

• 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Japonec Hayanari Shimoda jako zázrakem nezraněn

Byť po havárii upadl do bezvědomí. [FOTO]

Šasi Lola, které v závodech A1 Grand Prix týmy používají, prošlo úspěšným testem na bezpečnost, jakkoli jej mohly sledovat spíš silnější povahy.

Ve 26. kole vyletěl Hayanari Shimoda v hodinách z tratě za první zatáčkou, minul jednu zídku obloženou dvěma řadami pneumatik a narazil místo toho do jiné, která žádné ochranné obložení nemá. Tvrdý náraz vůz totálně zdemoloval, ten skončil v trávě na dva kusy.

První záběry byly velmi znepokojivé, Shimoda se sice hýbal, ale evidentně nebyl v pořádku. Záchranáři byli na místě nehody prakticky okamžitě, naděje na dobrý konec posílila skutečnost, že buňka, ve které se jezdec nachází, zůstala celá. Japonský závodník sportovních vozů upadl do bezvědomí, ale ještě během vyprošťování začal se záchranáři komunikovat.

Šéflékař A1 GP Paul Trafford nezjistil žádná vážná zranění, Shimoda byl pochopitelně přesto dopraven vrtulníkem do nemocnice ve Westmeadu. Trafford si pochvaloval, jakou práci všechny zúčastěné složky při zásahu odvedly.

Prohlédněte si fotografie z havárie, které nezachytila televizní kamera.