Michael Ammermüller vyhrál, šampionát vede Nelson Piquet

Adam Caroll pět kol před cílem létal vzduchem.

Michael Ammermüller vyhrál svůj první závod GP2 a druhý závod série letošní sezony. Ten úvodní se jel včera. Ammermüller startoval z první řady vedle Ernesta Visa, ten však na startu protočil kola a naopak se musel bránit útokům Ammermüllerova týmového kolegy Nicolase Lapierra. Francouz ale recept na Visa nenašel.

Z osmého místa skvěle odstartoval včerejší vítěz Nelson Piquet, který byl ovšem příčinou extra zaváděcího kola, protože si na konci prvního nevzpomněl, kde vlastně má stát. To způsobilo trable některým jezdcům, kteří se už ze startovního roštu neodlepili, výsledkem toho jich z boxů startovalo pět.

Piquet nakonec dojel čtvrtý a vede šampionát. Pět kol před koncem najel Adam Carroll na záda Adriana Vallese, což jej katapultovalo do vzduchu a únikové zóny, kde se dvakrát otočil. Carroll se sice po nehodě usmíval, ale uvedomění si toho, čím prošel, stvrdil polibkem své přilby.

O drama nebyla nouze ani v zahřívacím tréninku, který se jel výjimečně, jelikož tento víkend nebyla GP2 součástí Grand Prix formule 1. Lucas di Grassi (Durango), kterému selhalo zavěšení kola při brždění do zatáčky č. 2, havaroval, zatímco Clivio Piccione (DPR) boural, když se mu zasekl plyn.