A1 GP bude mít už brzy nové majitele A1 GP
Michal Mikoláš
29.09. 2006
Michal Mikoláš
29.09. 2006
Peníze na chod série už nepůjdou z kapsy šejka Maktúma.
Šejk Maktúm Hašír Maktúm Al Maktúm už nevlastní sérii A1 GP. Podle předpokladů prodal své akcie, které budou dále obchodovatelné na londýnské burze. Šampionát povede více lidí.
"Jsem rád, že se nám podařilo uvést A1 GP v život. Hodně jsme mysleli na fanoušky. Jsem si jistý, že se tato série bude do budoucna zlepšovat.
Chtěl bych poděkovat všem investorům, především Tonymu Teixeirovi, který se mnou sdílí nadšení pro tento sport a stejnou vizi," řekl šejk.
Transakce bude dokončena během měsíce. Poté Maktúm rezignuje na post prezidenta A1 GP.
Související články
-
Rivera sedmým letošním vítězem
27.06. 2026 -
McMakarenu teď vůbec neuvidíme
27.06. 2026 -
Antonelli nadělil Russellovi šest desetin
26.06. 2026 -
Rakouské horko zatím Mercedesu svědčí
26.06. 2026 -
Pirelli bude upřednostňovat měkčí směsi
25.06. 2026 -
Lawson prozradil detail svého odchodu
25.06. 2026 -
Ferrari s novým motorem i palivem
25.06. 2026 -
Raději ADUO než závaží
24.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
