Na mokru bylo Německo k neporažení

A1 GP Malajsie - hlavní závod

Nico Hülkenberg nenašel v mokrém hlavním závodě soupeře a suverénně vyhrál, čímž upevnil vedení Německa v seriálu poté, co jej převzalo ziskem druhého místa ve sprintu.

Před druhým Robbiem Kerrem z Velké Británie vyhrál s náskokem téměř 45 vteřin, byť se v boxech dostal do problémů, při kterých mu zhasl motor. Švýcar Neel Jani byl dlouho druhý, ale nakonec už nebyl tak rychlý a spadl až na čtvrté místo v cíli. Na stupně vítězů se tak propracoval Nicolas Lapierre (Francie).

Druhý Robbie Kerr se na druhé místo dostal po Janiho chybě.

Před startem se otevřelo nebe a závod byl nejdříve o deset minut odložen a pak odstartován za safety carem, když za ním celé startovní pole odkroužilo čtyři kola.

Domácí favorit Alex Yoong měl v první polovině závodu problémy a propadal se pořadím dolů, nakonec dojel sedmý, když byl ke konci naopak nejrychlejším jezdcem.

Ke konci závodu spolu o poslední bod svedl boj Ir Michael Devaney a Christian Murchison ze Singapuru. Irsko ale nakonec přeci jen získalo první letošní bod.

Dosavadní lídr šampionátu Mexiko nezískalo v Malajsii ani bod, v hlavním závodě bylo dokonce jediným odstoupivším týmem.

Česká republika skončila po startu z poslední řady na čtrnáctém místě, Itálie o příčku lépe.