• 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

• 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Chandhok nejrychlejší, pole-position má ale Senna

GP2, Spa-Francorchamps - kvalifikace

Karun Chandhok sice dnes zajel nejrychlejší čas v kvalifikaci na zítřejší první závod GP2 ve Spa-Francorchamps, z pole-position ale neodstartuje. Za kolizi ve Valencii bude totiž na startovním roštu odsunut o deset míst dozadu. Z nejvýhodnější pozice tak odstartuje jeho týmový kolega z iSport International Bruno Senna.

Průtrž mračen před kvalifikací donutila týmy změnit nastavení vozů, bylo jasné, že trať zůstane po celých 30 minut mokrá. Chandhok zajel nejlepší kolo při úplně posledním pokusu, když do té doby dominujícího Sennu překonal o 61 tisícin sekundy.

Jeho penalizace deseti sekund za otočení Vitalije Petrova ve sprintu ve Valencii jej ale odsoudila ke startu z jedenácté pozice.

Vedení série pak muselo rozhodnout, komu připadnou dva body za pole-position. Nakonec je získal Bruno Senna a přiblížil se tak v průběžném pořadí jezdců Giorgiovi Pantanovi už na rozdíl jedenácti bodů.

Skvěle se v kvalifikaci předvedl Alvaro Parente a zítra se na roštu postaví po boku Senny do první řady. Třetí místo získal Romain Grosjean časem, který zajel v závěru kvalifikace. Bylo to ve chvíli, kdy na trati vlály žluté vlajky kvůli Filippimu, který se v zatáčce Pouhon zabořil do bariéry z pneumatik.

Druhou řadu doplní vedoucí muž celého pořadí Pantano před Andim Zuberem, Sebastienem Buemim, Mikem Conwayem, Andym Soucekem, Pastorem Maldonadem a elitní desítku uzavírá Vitalij Petrov.

Maldonado byl do poloviny kvalifikace nejrychlejší, pak ale havaroval na výjezdu z Malmedy a poškodil levou zadní část vozu.

Dalšími, kteří havarovali, byli Lucas di Grassi, Sakon Yamamoto a Kamui Kobayashi. Roldan Rodriguez se roztočil v zatáčce Pouhon ve chvíli, kdy maršálové odstraňovali vůz Filippiho. Incidenty budou ještě prošetřovány.