Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Tomáš Enge okusil tahač Buggyra

Tomáš Enge okusil tahač Buggyra

Stalo se tak v rámci světového rekordu.

Zbývají na světě ještě vůbec nějaké závodní automobily, které nepoznal Tomáš Enge? Něco se najde, nicméně po premiéře za volantem tahače už toho moc nezbývá.

Tomáš přijal pozvánku stáje Buggyra k návštěvě týmového pokusu o světový rekord, přičemž dostal také příležitost mocný stroj otestovat.

Ač nachlazen, den strávený na letišti v Panenském Týnci, si užíval. Držel palce Davidu Vršeckému, aby se mu podařilo vytvořit nový světový rekord, což se nakonec povedlo.

Po ujetí kilometru totiž mohli časoměřiči konstatovat neskutečný rychlostní průměr 173,093 km/h. Hodnota nového světového rekordu tak činí 169,811 km/h.

David Vršecký: "Jsem pochopitelně spokojený i  když vždycky může být lépe," řekl novopečený světový rekordman po dojezdu. "Celý tým si věřil, rekord patří všem našim obchodním partnerům, ale v první řadě mechanikům a závodním inženýrům."

Tomáš Enge Davidu Vršeckému držel palce a sám se těšil, až truckera za volantem monstra s výkonem 2000 koní vystřídá.

Tomáš Enge: „Taková pozvání se neodmítají, takže na mé účasti jsme se domluvili okamžitě. Všichni, kdo mě jen trochu znají, vědí, jak chci řídit všechno, co má čtyři kola. Čím silnější, tím lepší. Jízda s Buggyrou byla velkým zážitkem.

Obrovský výkon kolem dvou tisíc koní, neuvěřitelné dunění v kabině, vysoká rychlost, zkrátka paráda. Zavzpomínal jsem na jízdu s Františkem Vojtíškem. Bylo mi asi šest nebo sedm let a slavný pilot vzal mě a mé kamarády Tomáše a Štěpána Vojtěchovy na projížďku po letišti. Štěpán se při zatočení praštil hlavou do rámu a rozbrečel se, my s Tomem jsme se sotva drželi všeho, co bylo po ruce…

Určitě by bylo skvělé vyzkoušet si tento vůz také na klasickém okruhu. Letiště bylo fajn, nicméně klasická závodní dráha je přece jen o něčem jiném. Davidu Vršeckému a celému týmu blahopřeji k novému světovému rekordu a těším se na případné další setkání. Letošek mi přinesl tři poutavé novinky – poznání Severní smyčky Nürburgringu, 24h Le Mans s prototypem LMP1 s motorem Aston Martin a nyní jízda s tahačem.“

Jan Kalivoda, manažer týmu Buggyra: „Pozvání Tomáše Engeho bylo doslova nasnadě. Je ikonou českého motorsportu, takže jeho účast na naší akci byla pro nás velkou poctou.

Tomášovi se jízda s naším speciálem velmi líbila, případné testy na některém z okruhů jsou tedy otevřenou záležitostí.

Středeční jízdy byly výbornou tečkou za úspěšnou sezónou, v níž jsme zcela ovládli Evropský pohár tahačů a získali světový rekord. Jsem moc rád, že u posunutí hranice rychlosti mohl být i Tomáš Enge.“

Tomáš Enge v rámci světového rekordu okusil tahač Buggyra

 

Tomáš Enge v rámci světového rekordu okusil tahač Buggyra

 

Tomáš Enge v rámci světového rekordu okusil tahač Buggyra

 

Tomáš Enge v rámci světového rekordu okusil tahač Buggyra

 

Tomáš Enge v rámci světového rekordu okusil tahač Buggyra

 

Tomáš Enge v rámci světového rekordu okusil tahač Buggyra