Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Stavba nového vozu Force Indie probíhá podle plánů

Stavba nového vozu Force Indie probíhá podle plánů

Tým si pochvaluje spolupráci s McLarenem.

Navzdory skutečnosti, že kvůli pozdnímu uzavření dohody s McLarenem musela Force Indie narychlo přepracovávat svůj monopost VJM02, probíhá jeho stavba podle plánu.

Tým ze Silverstone musel vůz upravit tak, aby do něj mohl být namísto motoru Ferrari instalován motor Mercedes-Benz, dále nová převodovka a systém KERS, které od McLarenu rovněž odebírá.

Technický ředitel Force Indie James Key ale ujišťuje, že nový vůz bude hotov podle plánu a bude poprvé nasazen při testech v Jerezu na začátku března.

"Je to samozřejmě velice těsné, kvůli tomu, co jsme museli udělat. Cílem ale zůstává stihnout poslední dva testy před sezónou.

Některé části vozu jsme s novými díly dali dohromady velice rychle, jiné části jsou ale značně odlišné. Musíme efektivně přepracovat poměrně velkou část vozu a vzhledem k tomu, že jsme začali až v listopadu, je to velice náročné.

Myslím, že do sebe všechno postupně zapadá. McLaren je abolutně excelentní, chápe, že musíme udělat spoustu práce v krátkém časovém intervalu. Velice nás podporuje a pomáhá nám. Mnohokrát jsme se již sešli a den co den vedeme diskuze o převodovce a všech s ní spojených částí, jako je například chlazení.

McLaren je obrovská organizace, už nějaký čas stabilní, Force Indie je menší a nadějná. Je dobré vidět, co máme společného a jaké jsou mezi námi základní rozdíly, co se týče přemýšlení a provozu.

McLaren je také velice vstřícný. Pomáhá nám, jak jen je to možné, takže se naše vztahy vyvíjejí správným směrem."