Holandsko jasně vítězí ve sprintu

A1GP Jihoafrická republika - výsledky sprintu

Holandský pilot Jeroen Bleekemolen proměnil start z pole position v jasné vítězsví ve sprintu na okruhu Kyalami v Jihoafrické republice. Druhý dojel Filipe Albuquergue za Portugalsko, třetí Švýcar Neel Jani.

Bleekemolen odstartoval bezchybně z prvního místa na roštu, ale totéž se nepovedlo druhému Portugalci Albuquerqovi, kterého přesprintoval skvělým startem Neel Jani. Při nájezdu do druhého kola zaútočil Clivio Piccione na Naraina Karthikeiana při nájezdu do první zatáčky, ale předjet Inda ještě nedokázal. To se mu ale povedlo v další zatáčce a o chvíli později překonal indický vůz ještě Adam Carroll.

Zatímco se Bleekemolen vzdaloval bezchybnou jízdou svým pronásledovatelům, nejzajímavějším soubojem v poli byla zřejmě bitva mezi Ho-Pin Tungem a Earlem Bamberem. Po otevření okna k zastávkám v boxech zajel ze špičky jako první do boxů Bleekemolen, kterého dokázal jeho tým rychle a bezchybně odbavit. Drama však zažili druzí Švýcaři, když Janiho na výjezdu ze stání zablokoval vůz Malajsie. Díky tomu Jani ztratil druhé místo, na které se opět vrátili Portugalci.

V devátém kole vyvrcholil kolizí vzájemný souboj vozů Velké Británie a Brazílie. Danny Watts musel do kačírku a na trať se už s poškozeným vozem vrátit nedokázal. V závěru ještě získal Albuquerque jeden bod za nejrychlejší kolo závodu.

Cílem projel jako první Jeroen Bleekemolen, který Holandsku získal první vítězství od roku 2006, druhý skončil Albuquerque, třetí Jani, čtvrtý Carol a první pětici uzavřel Monačan Piccione.