Tým Irska vítězí v hlavním závodě i v šampionátu A1GP

A1GP Velká Británie - výsledky hlavního závodu

Adam Carroll a tým Irska dokázali v rozhodujícím závodním víkendu roku skutečně ze sebe vydat to nejlepší a zcela opanovali závod na Brands Hatch. Ke dvěma pole position ze soboty a vítězství ve sprintu přidal dnes odpoledne Adam Carroll i vítězství v hlavním závodě. Carroll převzal vedení po startu z první pozice a dojel si pro velmi přesvědčivé vítězství. Druhý dojel jeroen Bleekemolen, třetí neúspěšný obhájce loňského titulu Neel Jani.

Začátek závodu byl poněkud nervózní. Nejprve zůstal na gridu stát se ztichlým motorem Alan van der Merwe, po novém startu se pak v první zatáčce srazily vozy Číny, USA a Indie. Zatímco pro Indii a Čínu to znamenalo konec závodu, J.R. Hildebrand po výměně přídě vozu ještě pokračoval. Restart po žluté fázi zvládnul Carroll skvěle a zůstal ve vedení, přičemž postupně budoval náskok na své pronásledovatele. V 5. kole opustil trať Bamber.

Vůz Irska zajel také jako první do boxů jen těsně následován Mexikem, ale skvělá práce irských mechaniků umožnila Carrolovi vrátit se zpět na první místo. Z vedoucí skupiny zůstal na trati nejdéle Piccione, ale jak se ukázalo, nebyla to správná strategie, neboť po skončení zastávek skončil Monačan až na pátém místě.

I druhé zastávky v boxech zahájilo Irsko a přestože se zastávka tentokráte povedla trochu hůře, zůstal Carroll ve vedení před Bleekemolenem. Zatímco čelo ovládal Carroll, urputně se bojovalo především o třetí místo a rovněž Dan Clarke útočil na šestou pozici Mexika. Tým Irska dotáhnul závod do vítězného konce a Carroll proťal cílovou čáru a náskokem 10,156 sekund před druhým Bleekemolenem. Jani dokázal odvrátit útoky Piccioneho a dovezl vůz Švýcarska na třetím místě.

Naprosto dominantním výkonem v posledním závodním víkendu sezóny tak tým Irska získal svůj první titul šampiónů série A1GP.