Irsko zvítězilo ve sprintu a udělalo důležitý krok k zisku titulu

A1GP Velká Británie - výsledky sprintu

Tým Irska a Adam Carroll udělali v dnešním ranním sprintu důležitý krok na cestě za ziskem titulu šampióna série A1GP, když Carroll proměnil svůj start z pole position v jasné vítězství. Narain Karthikeian v kokpitu vozu týmu Indie skončil druhý, třetí místo obsadil Mexičan Salvador Duran.

Carrollova cesta za vítězstvím však nebyla zcela bez prblémů, neboť v nájezdu do zatáčky Paddock Hill ho předstihl Salvador Duran. Carroll zůstal na druhém místě, následován vozy USA, Portugalska a Indie. Zastávku v boxech zahájily týmy Indie, Libanonu a Německa. O jedno kolo později zamířili do boxů i Duran a Carroll a skvělá práce týmu Irska posunula Carrolla na první místo. Zatímco zastávky v boxech posunuly vpřed J.R. Hildebranda, pro Monačana Piccioneho naopak znamenaly konec nadějí, když se jeho ztichlý monopost zastavil na výjezdu z boxů.

V 15. kole vylétl v 1. zatáčce Daniel Morad a podobný osud připravil i Earlu Bamberovi, který se mu snažil vyhnout. Carrolla na čele nedokázal již nikdo ohrozit a Ir projel cílem s komfortním náskokem 3,867 sekundy před Karthikeyanem. Portugalec Albuquerque dojel pátý, neel Jani dokonce až osmý, což znamenalo, že Irsko nyní vedlo klasifikaci šampionátu s 97 body před Švýcarskem (89) a Portugalskem (86). Stále ještě nebylo nic rozhodnuto.

Do závodu vůbec neodstartoval tým Brazilie, protože se nepodařilo vůz opravit po včerejší Guimaraesově havárii.