• 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

• 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Edoardo Mortara si vítězstvím ve Valencii upevnil vedení

F3 Euroseries, Valencie - 1. závod

Edoardo Mortara suverénně vyhrál stylem start-cíl první závod Eurosérie F3 ve španělské Valencii.

Jezdec týmu Signature dokázal udržet vedení i přes neustálý tlak ze strany pilotů týmu ART Grand Prix Valterriho Bottase a Alexandera Simse.

Bottas, který se na startu posunul před druhého Daniela Juncadellu, musel záhy projet boxy za ulitý start.

Mortara své vedení během prostřední části závodu natáhl. V závěrečné fázi ale zvolnil a dojel si pro vítězství.

Sims se zpočátku vedoucí dvojice držel, jenže v polovině závodu se Brit rozhodl pohlídat si třetí místo a nepouštět se do zbytečného rizika.

Náskok na čtvrtého Roberta Merhiho měl ale dostačující. Španělovi v barvách týmu Mücke Motorsport chybělo v cíli na třetího Alexandera Simse devět vteřin.

Nejlepší pětici uzavřel Laurens Vanthoor.

Pro šesté místo si dojel Antonio Felix da Costa před sedmým Kevinem Magnussenem a osmým Nicolase Marrocem, který si tak vyjel pole position pro nedělní závod.

Závod se příliš nepovedl druhému muži pořadí Marcu Wittmanovi. Pro Witmanna mělo hořkou příchuť už první kolo, během kterého se dvakrát podíval mimo trať a kvůli tomu se propadl z pátého na desáté místo.

Němec pak vyjel v šestém kole ještě jednou. Při tomto incidentu si navíc poškodil vůz, což jej odsunulo až na samotný chvost pole, kde také závod dokončil.