Mortara dobyl Nürburg a připsal si své čtvté letošní vítězství

F3 Euroseries, Nürburgring - 1. závod

Edoardo Mortara si v dnešním závodě Euroserie F3 na německém Nürburgringu připsal čtvrté letošní vítězství a díky tomu rovněž navýšil vedení v šampionátů.

Druhý na startu Laurens Vanthoor šel hned po startu do čela. Jenže ve vedení nezůstal příliš dlouho, jelikož hned v první zatáčce si Mortara vzal svou první pozici zpět.

Od té chvíle celému poli jen ujížděl a dokázal si vybudovat dvousekundový náskok.

Laurens Vanthoor se v poklidu držel po celou dobu závodu na druhém místě, na kterém rovněž závod dokončil a přivezl tak týmu Signature dvojité vítězství.

Třetí místo zbylo na Roberta Merhiho, na kterého v samotném závěru zle dotíral Alexander Sims.

Na Brita ale zbylo až čtvrté místo. Sims se dostal do několika příležitostí k útoku na Merhiho, který se s vozem evidentně více trápil, jenže v předposledním kole Sims v páté zatáčce probrzdil, čímž ztratil s Merhim kontakt.

Nejlepší pětku doplnil Marco Wittmann, který po startu ze čtvrtého místa ztratil tři pozice, nakonec ale ještě dvě získal. Jenže kvůli tomu, že opět skončil za Mortarou, jeho ztráta na Mortarovu první pozici se navýšila na 22 bodů.

Šesté místo bylo maximem pro Valtteriho Bottase, který měl ale cestu pořádně trnitou. Na startu totiž poputoval ze druhého místa o deset pozic dozadu, jelikož byl penalizován za to, že mu na víku ventilu jeho motoru chyběla pečeť.

Finovi, který se na Norisringu po dlouhém čekání dočkal prvního vítězství v Euroserii F3, se náramně povedl start, na kterém vnější stopou předjel hned šest svých soupeřů.

Po chvíli byl sice předjet Wittmannem, šestou pozici si ale vzal zpět, když ve dvanáctém kole na rovince udělal Antonio Felix da Costa chybu. Portugalec nakonec dojel sedmý.

Osmé místo a pole position pro zítřejší závod vybojoval Jim Pla.

Pole position mu ale doslova spadlo do klína, jelikož byl Carlos Munoz penalizován průjezdem boxy za to, že na startovním roštu nestál na svém místě správně.