Bottas slaví vítězství, Mortara titul

F3 Euroseries, Oschersleben - 1.závod

Valterri Bottas si v dnešním závodě na Oscherslebenu dojel suverénním způsobem pro své druhé vítězství v Eurosérii F3. Důvod k oslavám mají také u týmu Signature, jelikož Edoardo Mortara si šestým místem zajistil letošní titul šampiona.

Bottas si po startu udržel vedení a velmi rychle začal navyšovat náskok, který se v cíli vyšplhal na neuvěřitelných 22 sekund.

Na druhém místě dojel jeho týmový kolega Alexander Sims. Brit předvedl v úvodu závodu rallye vložku, když byl v esíčku hodně široký a doslova prolétl únikovou zónou. Po zbytek závodu musel odrážet útoky ze strany Antonia Felixe da Costy, který nakonec dojel třetí.

Čtvrté místo zbylo na Daniela Juncadellu, za kterým dojel další Španěl Roberto Merhi.

Merhimu se náramně povedl start, když v nájezdu do první zatáčky útočil na druhého Alexandera Simse, jenže při výjezdu ze druhé zatáčky byl příliš široký a klesl zpět na páté místo, ze kterého také startoval.

Na šestém místě dojel Edoardo Mortara, pro kterého to znamenalo nejhorší výsledek v sobotním závodě. V prvním víkendovém závodě byl v této sezóně zatím vždy nejhůře druhý.

Přesto mu ale i šesté místo stačilo na to, aby si s předstihem zajistil titul letošního šampiona F3 Euroseries.

Za novopečeným šampionem skončil jeho největší rival Marco Wittmann, kterému se nepodařilo získat o dva body více, než Mortara, které potřeboval, aby si udržel šanci na titul.

Duo pilotů týmu Signature startovalo z páté řady. Na startu předjeli Jima Plu a Carlose Munoze. O další pozici si polepšili, když jejich týmový kolega Laurens Vanthoor dostal penalizaci průjezdu boxy za to, že se nesprávně postavil do svého startovacího stání.

Carlos Munoz odrazil v závěru závodu útoky ze strany Jima Ply a dojel na osmém místě, které mu zajistilo pole position pro zítřejší závod.