Dvojité vítězství pro Mücke Motorsport, Melker vítězí

Euroserie F3, Zandvoort - 1. závod

Nigel Melker si před domácími diváky dojel pro druhé letošní vítězství v Euroserii F3, když ovládl první závod na Zandvoortu.

Vítěz pole position sice na startu ztratil pozici ve prospěch svého týmového kolegy Felixe Rosenqvista. Ve čtvrtém kole ale fantastickým způsobem Melker na svého soupeře vnějškem zaútočil v jedné ze zatáček a ujal se vedení, které do konce již nikomu nepřepustil.

Rosenqvist se sice pokusil na svého soupeře ještě zaútočit v 16. kole, jenže nakonec probrzdil.

Rosenqvist musel nakonec ještě odrážet útoky ze strany Roberta Merhiho. Španěl předvedl výborný start, kdy se po startu ze sedmého místa dostal v první zatáčce na třetí pozici, kde také 26-kolový závod dokončil.

Pod stupni vítězů skončil Laurens Vanthoor před pátým Danielem Juncadellou a šestým Carlosem Munozem.

Na sedmém místě dojel Kimija Sato a do odpoledního závodu odstartuje z prvního místa díky osmé pozici Gianmarco Raimondo.

Na závod nebude v dobrém vzpomínát Marco Wittmann, který kolidoval v úvodním kole se svým týmovým kolegou Danielem Abtem. Z nehody si odnesl poškozené zavěšení. V průběhu závodu byl za způsobení této kolize navíc penalizován průjezdem boxovou uličkou a závod dokončil na desátém místě.

V čele průběžného hodnocení je dvojice týmu Prema Powerteam Roberto Merhi, Daniel Juncadella. Vítěz tohoto závodu Nigel Melker je o osm bodů na třetím místě před čtvrtým Wittmannem a pátým Rosenqvistem.