Ve sprintu si pro své první vítězství dojel Kimija Sato

Euroserie F3, Zandvoort - 2. závod

Kimija Sato vyhrál druhý závod třetího podniku Euroserie F3 na nizozemském Zandvoortu.

Japonec se do vedení dostal v první zatáčce po startu a ve zbytku závodu již do vedení nikoho nepustil.

Po zhasnutí světel vystřelil jako raketa čtvrtý Daniel Juncadella a ještě před první zatáčkou byl na úrovni Sata a Gianmarca Raimonda, který startoval z pole position.

Juncadella chtěl oba piloty Motopark Academy objet vnější stopou, jenže uprostřed jedoucí Raimondo probrzdil, na což Juncadella doplatil a skončil mimo trať.

Sato se tak ujal vedení. Raimondovy chyby využil k postupu na druhé místo Carlos Munoz. Jenže Kolumbijec byl penalizován průjezdem boxovou uličkou za to, že na startovním roštu nestál správně.

Na druhém místě nakonec dojel Kanaďan Raimondo a zpečetil tak vůbec první dvojité vítězství týmu Motopark Academy v Euroserii F3.

Dvojici doplnil na stupních vítězů Felix Rosenqvist. Jeho týmový kolega a vítěz prvního závodu Nigel Melker ulil start, za což byl následně penalizován průjezdem boxovou uličkou.

Na čtvrtém místě dojel Roberto Merhi před Laurensem Vanthoorem, Marcem Wittmannem, Danielem Juncadellou a Danielem Abtem.

V čele je i nadále Merhi s náskokem 27 bodů na svého týmového kolegu Daniela Juncadellu.