Marco Wittmann si připsal první vítězství sezóny

Euroserie F3, Zandvoort - 3. závod

Marco Wittmann si stylem start-cíl dojel ve třetím víkendovém závodě Euroserie F3 na Zandvoortu pro své první letošní vítězství.

Po startu z prvního místa, které si zajistil nejrychlejším časem v páteční kvalifikaci, musel Wittmann bránit v prvním kole svou pozici před Felixem Rosenqvistem.

Nejvážnější atak ze strany Rosenqvista přišel ve druhém kole. Wittmann jej ale sevřel mezi svůj vůz a boxovou zeď. Rosenqvist se proto přesunul na vnější stopu, jenže před svého soupeře se nedostal a Wittmann si již do konce závodu vedení pohlídal.

Na třetím místě dojel vítěz prvního závodu Nigel Melker, který musel vzdát útok na Rosenqvistovo druhé místo po chybě, které se dopustil v pátém kole, kdy byl široký v jedné ze zatáček a všemi čtyřmi koly vyjel mimo trať.

Pěkným předjížděcím manévrem se vnější stopou dostal v pátém kole na čtvrté místo před Laurense Vanthoora Roberto Merhi.

Před Belgičana se dostal také Daniel Abt, který tak dojel na páté pozici.

Závod nedokončil jen Daniel Juncadella, který se kvůli tomu výrazně propadl v průběžném hodnocení.

V jeho čele zůstává i nadále Roberto Merhi. Na druhé místo se ale díky vítězství dostal Marco Wittmann, který má na Španěla ztrátu 23 bodů.