Ve druhém závodě se poprvé letos radoval Ricciardo

Formule Renault 3.5, Monza - 2. závod

Daniel Ricciardo si připsal na své konto první letošní vítězství ve Formuli Renault 3.5, když vyhrál druhý závod na italské Monze.

Do cíle dojel jako první ve skutečnosti Jean-Eric Vergne, jenže ten byl následně penalizován přičtením deseti sekund k výslednému času za zkrácení dvou šikan.

Oba jezdci si zkrátili úvodní šikanu, přičemž Vergne se dostal před držitele pole position Ricciarda. Vergne si z první zatáčky navíc odnesl ulomené přední křídlo, které si poškodil po kontaktu s Kevinem Korjusem, který následně vyjel mimo trať.

Vergne držel vedení až do jedenáctého kola, kdy na něj v šikaně Roggia zaútočil Ricciardo. Oba jezdci jeli bok po boku a Francouz si nakonec musel zkrátit trať, aby nedošlo mezi oběma piloty ke kontaktu.

Za tato dvě zkrácení byl v průběhu závodu Vergne penalizován přičtením deseti sekund k výslednému času a tak se snažil vyjet si ve zbytku závodu co největší náskok, aby pád výsledkovou listinou nebyl tak velký.

Cíl protnul půl sekundy před druhým Ricciardem, který se tak stal vítězem závodu. Za Australanem dojel Alexander Rossi.

Vergne se po přičtení deseti sekund propadl na třetí pozici a i přes penalizaci tak zůstal na stupních vítězů.

Na čtvrtém místě dojel Cesar Ramos před pátým Albertem Costou.

Šestý původně dojel Arthur Pic, který byl ale v cíli penalizován deseti sekundami za ulitý start, na jeho místo se tak posunul Chris van der Drift.

Jan Charouz dojel na dvanáctém místě, Filip Salaquarda zakončil víkend na osmnácté pozici.

V čele průběžného hodnocení zůstává Jean-Eric Vergne. Na druhé místo se posunul Alexander Rossi.

Po odstoupení v prvním závodě se příliš nevedlo Robertu Wickensovi ani v tom druhém, když odstoupil v sedmém kole po kontaktu s jedním ze soupeřů. Kanaďan se kvůli tomu v průběžném hodnocení propadl na třetí místo. Dnešní vítěz Daniel Ricciardo ztrácí na Vergneho 54 bodů a je na sedmé pozici.