Wittmann vyjel pole position pro Pau Grand Prix

Pau Grand Prix - kvalifikace

Marco Wittmann vybojoval pole position pro 70. ročník slavné Pau Grand Prix ve stejnojmenném francouzském městě, když ve druhé kvalifikaci pokořil svého týmového kolegu Carlose Munoze, který byl nejrychlejší v první části.

Pořadí na startovním roštu podniku v Pau určují lepší časy ze dvou kvalifikací. A zatímco dnes ráno byl v čele Munoz, Wittmann odpoledne odpověděl a strhl výhodu startu z pole position na svojí stranu, přestože narozdíl od Kolumbijce na zdejší městské trati nikdy nestartoval.

Do druhé řady se postaví oba jezdci týmu Prema Powerteam, přičemž Daniel Juncadella porazil Roberta Merhiho, lídra průběžného pořadí hodnocení FIA F3 International Trophy, jejíž je Pau Grand Prix součástí.

Za jezdci Premy bude zítra na roštu stát další piloti týmu Signature Daniel Abt, kterého ve třetí řadě doplní Tom Dillmann, který se pro tento podnik dohodl na angažmá s týmem Motopark Academy. První desítku pak uzavírají Tom Dillmann, Jazeman Jaafar, Pipo Derani, Marko Asmer a vítěz krátkého závodu Euroserie F3 na Zandvoortu Kimija Sato.

Smolné zakončení kvalifikačního snažení zažil Laurens Vanthoor. Belgičan se sice kvalifikoval na šesté místo, nutná výměna motoru jej však srazila až na chvost pole, neboť Vanthoor musel být podle pravidel penalizován odsunem o deset míst.