• 29.04.2024 Neutral Rozhodnutí o změně bodovacího systému bylo odloženo

Merhi prvním vítězem na znovuotevřeném Red Bull Ringu

Euroserie F3, Red Bull Ring - 1. závod

Roberto Merhi vybojoval již své čtvrté letošní vítězství v Euroserii Formule 3, když po dobrém startu převzal vedení a stal se prvním vítězem na nedávno znovuotevřeném rakouském okruhu ve Spielbergu.

Španěl vyrážel do závodu ze druhé pozice po boku svého týmového kolegy a vítěze kvalifikace Daniela Juncadelly, odstartoval však lépe a do první zatáčky už najížděl v čele.

Během prvních tří kol si pak vyjel náskok přes jednu a půl sekundy a i když se Juncadella v dalším průběhu závodu dotáhl zpátky do těsné blízkosti, Merhi dokázal tempo svého krajana držet a v cíli byl nakonec o sekundu dřív.

Juncadella sice v posledních šesti kolech stále posouval své osobní maximum v prvním sektoru, ani to ale na letos zatím suverénního Merhiho nestačilo a Juncadella se musel spokojit se druhým místem.

Stupně vítězů doplnil Marco Wittmann, který však na vítěze ztratil už přes devět sekund.

Na čtvrté pozici jezdil v úvodu Felix Rosenqvist, v zatáčce Remus Kurve si však na něj vyšlápl jeho týmový kolega Nigel Melker. Rosenqvist byl přitom na výjezdu široký a spadl na deváté místo.

Švéd pak v polovině závodu odstoupil, když v první zatáčce přejel přes hrbol a následně trefil zeď. Ještě předtím alespoň dokázal svou rychlost nejrychlejším kolem závodu.

Ani Melker ale čtvrté místo neudržel, v patnáctém kole ho totiž v zatáčce Gosser Kurve předjel navrátilec Tom Dillmann, který u týmu Motopark nahradil Gianmarca Raimonda, který odešel k týmu Prema.

Dillmann pak díky čtvrtému místu vybojoval své nejlepší umístění v Euroserii od roku 2008. Za Francouzem dojeli na pátém a šestém místě Nigel Melker a Daniel Abt.

Laurens Vanthoor se po většinu závodu musel bránit tlaku dotírajícího Gianmarca Raimonda, Kanaďan však za celý závod nevymyslel nic světaborného a Vanthoor tak udržel sedmé místo. Raimondo skončil osmý. Do dnešního odpoledního krátkého závodu tak odstartuje z pole position.

Poslední dvě bodované pozice obsadili Jimmy Eriksson a Carlos Munoz. Kimija Sato spadl mimo body poté, co byl penalizován za nedodržování limitů tratě. Kuba Giermaziak ztratil hned v prvním kole, když roztočil Munoze.

Roberto Merhi navýšil svůj náskok v čele Euroserie před druhým Marcem Wittmannem již na 33 bodů, na třetí místo poskočil Daniel Juncadella, který bodově překonal oba jezdce týmu Mücke Motorsport Nigela Melkera a Felixe Rosenqvista.