Juncadella vyždímal z nových gum dvě pole position

Euroserie F3, Nürburgring - kvalifikace

Daniel Juncadella vybojoval pole position pro první a třetí závod nadcházejícího víkendu Euroserie Formule 3 na Nürburgringu, když v dnešní kvalifikaci zajel dva nejrychlejší časy.

Španěl byl sice ještě v polovině na čtvrtém místě za týmovým kolegou Robertem Merhim a dvojicí Mücke Motorsportu Nigelem Melkerem a Felixem Rosenqvistem, v závěru ale maximálně využil čerstvé sady pneumatik a posunul se do čela.

Hned v následujícím kole pak Juncadella svůj výkon téměř zopakoval, když zajel čas jen o 0,015 sekundy pomalejší. Zajistil si tak ale první místo ve výsledkové listině jak z pohledu nejrychlejších, tak druhých nejrychlejších časů, vybojoval tedy pole position pro třetí i první závod víkendu.

Na startovním roštu prvního závodu se Juncadella sejde v první řadě s týmovým kolegou a zároveň lídrem průběžného pořadí Robertem Merhim, přičemž do druhé řady se postaví Melker s Rosenqvistem.

Do třetího závodu víkendu pak se druhé pozice vyrazí Melker, Merhi bude stát na roštu jako třetí. První čtyřku znovu uzavře Rosenqvist.

V obou klasifikacích se na páté až osmé místo kvalifikovala čtyřka týmu Signature v pořadí Laurens Vanthoor, Marco Wittmann, Daniel Abt a Carlos Munoz.