Merhi pošesté vyhrál, Juncadella podtrhl double

Euroserie F3, Nürburgring - 1. závod

Roberto Merhi vybojoval své šesté vítězství v letošní sezóně Euroserie Formule 3, když vyhrál úvodní závod šestého víkendu na německém Nürburgringu.

Španěl sice neměl nejlepší start a v nájezdu do první zatáčky musel urputně bránit vnitřní stopu, aby zabránil rychle postupujícímu Felixi Rosenqvistovi, ve třetí zatáčce se ale po vnějšku pustil před svého kolegu a vítěze kvalifikace Daniela Juncadellu a v následující zatáčce se protlačil do čela.

Od té doby Merhi neohroženě uháněl v čele. Na konci prvního kola měl na ostatní náskok jedné sekundy, v cíli pak byl o tři a půl sekundy dřív než Juncadella.

Prema si tak z prvního závodu na Nürburgringu odváží dvojité vítězství, Merhi s Juncadellou totiž bezpečně ujeli zbytku pole.

O zbylé místo na stupních vítězů se poprali jezdci týmu Petera Mückeho. Úspěšnější byl nakonec Rosenqvist, Nigel Melker totiž při svých útocích často chyboval.

První čtyři místa tak obsadily vozy poháněné motory Mercedes, nejlepšími z tábora Volkswagenu byli jezdci týmu Signature Laurens Vanthoor a Marco Wittmann, kteří byli v cíli klasifikováni na stejných pozicích, ze kterých startovali.

Wittmann, druhý muž průběžného pořadí, přitom na svého hlavního rivala Merhiho ztratil dalších 17 bodů a znovu si zkomplikoval cestu za titulem.

Sedmé místo vybojoval Gianmarco Raimondo, osmé Kimija Sato. Kanaďan a Japonec tak do druhého závodu v opačném pořadí vyrazí z první řady.

Pro body si v prvním závodě dojeli také devátý Carlos Munoz a desátý Jimmy Eriksson, klasifikováni pak byli také Kuba Giermaziak a s jedním kolem ztráty Daniel Abt, který po startu roztočil kolegu Munoze a poškodil si přední křídlo a levou přední pneumatiku.