Prema na Ringu kompletní, třetí závod vyhrál Juncadella

Euroserie F3, Nürburgring - 3. závod

Daniel Juncadella zkompletoval úspěch týmu Prema na Nürburgringu, když navázal na včerejší triumfy Roberta Merhiho a vyhrál třetí závod šestého víkendu Euroserie Formule 3.

Španěl tentokrát dokázal využít výhody pole position, jeho týmový kolega Merhi se totiž musel dopředu probíjet ze třetího místa. Lídr šampionátu předjel druhého Nigela Melkera a posunul se za záda Juncadelly.

Piloti Premy potom zbytku pole ujeli a vybudovali si téměř dvacetisekundový náskok. Přitom se zdálo, že Juncadella má tentokrát situaci pod kontrolou.

Když se ale pár kol před koncem začalo projevovat opotřebení pneumatik, byl na koni Merhi, který se na Juncadellu dotáhl a několikrát naznačoval útok na výjezdu z první zatáčky.

Juncadella ale vedení nakonec ubránil, když cílem projel o necelou sekundu dřív než Merhi. Vybojoval tak své čtvrté vítězství v sezóně. Díky zisku 25 bodů se přitom posunul na druhé místo průběžného pořadí za kolegu Merhiho, který má ještě o 64 bodů víc.

O poslední stupeň vítězů se znovu poprali jezdci týmu Petera Mückeho, Melker a Felix Rosenqvist. Švéd se ve třináctém kole před Nizozemce dostal, nedlouho poté ale chyboval a Melker proklouzl zpátky na třetí pozici, kterou poté udržel až do cíle.

Rosenqvist se totiž při své chybě propadl také za Laurense Vanthoora. Jezdci týmu Signature však na Nürburgringu nepatřili k nejrychlejším, Rosenqvist tak Belgičana znovu předjel a skončil čtvrtý.

Až šesté místo opět zbylo na Marca Wittmanna, který tak spadl z průběžné druhé pozice v šampionátu za dnešního vítěze Juncadellu.

Pro body si ve třetím závodě na Nürburgringu dojeli také sedmý Daniel Abt, osmý Carlos Munoz, devátý Gianmarco Raimondo a desátý Jimmy Eriksson.