Wittmann vítězem dramatického třetího závodu

Euroserie F3, Silverstone - 3. závod

Marco Wittmann si připsal v dramatickém třetím závodě Euroserie Formule 3 na britském Silverstonu své čtvrté letošní vítězství.

Start se vůbec nepovedl držiteli pole position a vedoucímu muži průběžné klasifikace Robertu Merhimu, který ulil start a musel si jet odpykat trest průjezdu boxy, po kterém se propadl na osmé místo. Díky tomu se do čela dostal Wittmann, který si následně jen utužoval vedení a s desetisekundovým náskokem nakonec vyhrál.

Pro Merhiho začala po odpykání trestu stíhací jízda.

Jeho prvním cílem se stal Jimmy Eriksson, který se na sedmé místo propadl po kontaktu s Gianmarcem Raimondem.

Následovali jezdci Signaturu Laurens Vanthoor a Daniel Abt. S oběma si Merhi poradil vnějškem v nájezdu do zatáčky Becketts. Pak si Merhi smlsl také na Carlosi Munozovi, Kimim Satovi a vítězi včerejšího druhého závodu Marcem Sörensenem.

Na třetím místě nakonec dojel Carlos Munoz. Sato se s Sörensenem šest kol před cílem střetl a pro oba to znamenalo konec závodu. Ještě před kontaktem byl Japonec Sato varován komisaři za kličkování při brzdění a po kolizi byl předvolán před vedení závodu.

Čtvrtý tak dojel Vanthoor před Abtem a Erikssonem. Alon Day dojel sedmý před Danielem Juncadellou.