Juncadella ovládl kvalifikaci na Brands Hatch

Euroserie F3, Brands Hatch - kvalifikace

Daniel Juncadella vybojoval pole position pro první a třetí závod druhého víkendu letošní sezóny Euroserie Formule 3 na Brands Hatch, když byl nejlepší se svým prvním i druhým nejrychlejším časem.

Španěl se na čelo tabulky dostal už v prvních jízdách časem 41.181, když pak všichni přezuli na čerstvou sadu pneumatik, zrychlil ještě třikrát a ovládl tak klasifikaci nejrychlejších časů, určujících pořadí na startovním roštu pro třetí závod víkendu, i druhých nejrychlejších časů, podle kterých je poskládán rošt pro závod první.

Jeho nejbližším soupeřem mu v obou případech byl jeho týmový kolega a vítěz letošní Pau Grand Prix Raffaele Marciello, který už se však pod 41 sekund ani v jednom ze svých pokusů nevešel.

Třetí časy zajel domácí William Buller, pilot týmu Carlin byl však na roštu pro první závod odsunut o pět míst dozadu za překročení povoleného rychlostního limitu v boxech. Do prvního závodu tak Buller odstartuje z osmé pozice. Stejný trest za stejný prohřešek dostal také devátý Tom Blomqvist.

Na třetí místo se tak posunul další pilot týmu Prema Powerteam Michael Lewis, kterého ve druhé řadě doplní čtvrtý Pascal Wehrlein. Následují Carlos Sainz jr., Felix Rosenqvist, hostující Harry Tincknell, penalizovaný Buller, Sven Müller a další z hostů Jazeman Jaafar.

Na roštu pro třetí závod víkendu již Buller figuruje na třetí pozici před Lewisem, Sainzem, Wehrleinem, Jaafarem, Rosenqvistem, Tincknellem a Müllerem.