Odpoledne vybojoval svůj první triumf Jaafar

Euroserie F3, Brands Hatch - 2. závod

Jazeman Jaafar vybojoval své premiérové vítězství v Euroserii Formule 3, když díky obrácenému pořadí první osmičky z prvního závodu startoval do druhého klání z pole position a přestože měl plné ruce práce s udržením svých soupeřů za zády, proťal nakonec cílovou pásku na první pozici.

Malajský závodník po startu málem přišel o vedení, když na něj zaútočil dobře startující Felix Rosenqvist. Jaafar jej však na výjezdu z Druids vytlačil na trávu a Švéd klesl na páté místo.

Ani to však nezaručilo Jaafarovi klidnější život. Pilot týmu Carlin se totiž musel začít bránit tlaku ze strany Svena Müllera. Němec však nakonec nedokázal vymyslet nic pořádného a Jaafar se tak stal prvním Malajcem, který vyhrál závod Euroserie Formule 3.

Jakožto hostující závodník však Jaafar nemá nárok na body, maximální zisk tak vůbec poprvé v kariéře zaznamenal Müller, který byl odmáván šachovnicovým praporkem pouze o 0,4 sekundy později.

Osamoceně dojel na třetím místě Pascal Wehrlein, čtyři sekundy před čtvrtým Michaelem Lewisem a Rosenqvistem, který se svým pátým místem od prvního kola nedokázal nic udělat.

Šestý skončil Carlos Sainz jr., který tak snížil svou ztrátu na vedoucího Daniela Juncadellu v průběžném hodnocení šampionátu na 11 bodů.

Sedmé místo bral vítěz prvního závodu Raffaelle Marciello, osmý skončil Fahmi Ilyas. Pro body si však dojeli také devátý Tom Blomqvist a desátý Will Buller.

Nepovedený závod má za sebou Juncadella. Španělovi málem zhasl motor na startovním roštu, následoval přitom propad ze sedmé pozice na poslední, sedmnáctou. Juncadella pak sice během prvních pěti kol předjet pět svý soupeřů, další progres už však nezaznamenal a v cíli byl klasifikován jako dvanáctý.