Na Norisringu se nejrychlejším časem poprvé blýskl Wehrlein

Euroserie F3, Norisring - kvalifikace

Pascal Wehrlein poprvé ve své kariéře vyhrál kvalifikaci Euroserie Formule 3, když byl nejrychlejší na Norisringu. Vybojoval tak pole position pro třetí závod víkendu. Ze srovnání druhých nejrychlejších časů pak vítězně vyšel Raffaele Marciello.

Kvalifikace musela být po problémech s tratí přesunuta z pátečního odpoledne na sobotní ráno. Po nočním dešti se přitom zdálo, že narozdíl od pátečního idylického počasí budou jezdci nuceni nasadit mokré pneumatiky. Na ty však nakonec nedošlo.

O nejrychlejší čas se v závěru kvalifikace přetahovali týmoví kolegové ze stáje Prema Powerteam Daniel Juncadella a Marciello, na chvíli se přitom v čele objevil Will Buller v barvách Carlinu.

Marciello ještě pár sekund před koncem vedl díky času 49.120, na trati však byl ještě Wehrlein, který dokázal zajet ještě o 0,020 sekundy rychleji a první místo Italovi sebral.

Na startovním roštu třetího závodu víkendu se tak Wehrlein postaví na pole position, v první řadě ho doplní Marciello.

Třetí příčku vybojoval Buller, vedle kterého ze druhé řady vyrazí vedoucí jezdec průběžného pořadí Juncadella.

Pátý skončil Brazilec Pietro Fantin, který byl nejlepším z pilotů příchozích z britské Formule 3. Šestý čas zajel Emil Bernstoff.

První desítku na roštu třetího závodu víkendu doplní sedmý Felix Serralles, osmý Luis Felipe Derani, devátý Michael Lewis a desátý Hannes van Asseldonk. Až jedenáctý skončil třetí muž průběžné klasifikace Carlos Sainz jr.

Na startovním roštu prvního závodu víkendu, jehož podobu určují druhé nejrychlejší časy závodníků, bude mít první řada opačné složení. Na pole position se totiž postaví Marciello před Wehrleinem.

Podobná změna se odehraje ve druhé řadě, kde ze třetího místa vyrazí Juncadella, ze čtvrtého Buller. Páté místo znovu obsadí Fantin, šesté Bernstoff.

Lepšího výsledku z pohledu druhých časů dosáhl Sainz jr., který skončil sedmý. První desítku doplní van Asseldonk, Derani a Lewis.

Velmi špatně dopadl Švéd Felix Rosenqvist. Zatímco Wehrlein postavil tým Mücke Motorsport do první řady, Rosenqvist dosáhl pouze dvaadvacátého a jednadvacátého místa.