• 29.04.2024 Neutral Rozhodnutí o změně bodovacího systému bylo odloženo

Kvyat v Monze poprvé v čele roštu

GP3, Monza - kvalifikace

Daniil Kvyat vybojoval svou premiérovou pole position v GP3, když vyhrál kvalifikaci pro první závod víkendu v italské Monze. První řadu doplní jeho týmový kolega ze stáje MW Arden Robert Visoiu.

Kvyat přitom málem do kvalifikace vůbec nevyjel, v boxech mu mechanici museli pomáhat vůz roztlačit. Jakmile se však Rus dostal na trať, nenašel přemožitele.

Už první čas v úvodní polovině kvalifikace, 1:37.368, stačil na první místo. Kvyat však ještě přezul na další čerstvou sadu pneumatik a propracoval se až k výkonu 1:36.933, kterým se jako jediný dostal pod hranici 97 sekund.

Druhý skončil Visoiu, Rumun však na týmového kolegu ztratil přes půl sekundy. Za něj se na třetí místo startovního roštu postaví Tio Ellinas, který při předchozím podniku v belgickém Spa přišel o průběžné vedení v šampionátu. V Monze si však zadělal na velkou šanci vrátit se do čela, jeho hlavní rivalové, Conor Daly a Facu Regalía z týmu ART Grand Prix, totiž budou stát ve čtvrté řadě na sedmém a osmém místě.

Čtvrtý skončil Alexander Sims před týmovým kolegou od Carlinu Nickem Yellolym, šesté místo bral třetí jezdec Ardenu Carlos Sainz jr.

První desítku doplnili devátý Kevin Korjus a desátý Lewis Williamson.